Supermicro AS-1015A-MT
For memory, the AS-1015A-MT Supermicro provides 4 DDR5 UDIMM slots up to 192GB with ECC-capable support, aligning with SMB and edge reliability requirements while maintaining cost and thermal efficiency. PCIe 5.0 is central to the design: dual M.2 NVMe sockets on PCIe Gen5 x4 support fast boot, caching, or tier-1 VM storage, while a dedicated PCIe 5.0 x16 FHHL slot enables basic expansion or a single-width GPU for edge AI/VDI acceleration. A 3.5" internal SATA bay (or optional fixed 2.5" SATA bays) adds capacity for local services, logs, or backup staging without external storage dependencies.
Why Choose the AS-1015A-MT Supermicro?
Key Applications:
  • Branch office consolidation
  • Domain, print, and email services
  • Lightweight web and application hosting
  • Entry virtualisation and dev/test
  • Edge AI inference with single-width GPU
Supermicro AS-1015A-MT Teknik Özellikleri
Tek AMD EPYC 4005/4004 Serisi CPU, 1x 3,5” sabit sürücü yuvası, 2x 1GbE LAN, 1x PCIe (FHHL), 1x 500W tek PSU
İşlemci
CPUTek işlemci
AMD EPYC™ 4004 / 4005 veya AMD Ryzen™ 7000 / 9000 Serisi İşlemciler
Çekirdekler16C/32T
Not60W - 170W TDP CPU'lar (Hava Soğutmalı)
GPU
Maksimum GPU Sayısı1 tek genişlikte GPU'ya kadar
Desteklenen GPUNVIDIA PCIe: RTX 4000 Ada Generation, RTX A4000, L4, A2
AMD PCIe: Radeon Pro W7500
CPU-GPU ArayüzüPCIe 5.0 x16 CPU-GPU Arayüzü
Sistem Belleği
BellekYuva Sayısı: 4 DIMM yuvası
Maksimum Bellek (2DPC): 192GB 5200MT/s ECC/non-ECC DDR5 UDIMM'a kadar
Bellek Voltajı1.1 V
Dahili Aygıtlar
SATASATA (6Gbps)
NVMeNVMe; RAID 0/1 desteği (Yerel)
Yonga SetiAMD B650
Ağ Bağlantısı1 RJ45 1GbE Realtek RTL8211F PHY ile (IPMI özel)
2 RJ45 1GbE Intel® I210-AT ile
Giriş / Çıkış
LAN1 RJ45 1 GbE IPMI özel LAN portu
USB3 Tip-A portu (Arka)
2 Tip-C portu (Arka)
1 Tip-C portu (Arka)
Video1 VGA portu
1 DisplayPort 1.4 portu
1 HDMI 2 portu
SesSes (Arka)
TPM1 TPM başlığı
Sistem BIOS'u
BIOS TürüAMI 32MB SPI Flash
Yönetim
YazılımSuperCloud Composer
Supermicro Server Manager (SSM)
Supermicro Update Manager (SUM)
Supermicro SuperDoctor® 5 (SD5)
Super Diagnostics Offline (SDO)
Supermicro Thin-Agent Service (TAS)
SuperServer Automation Assistant (SAA) Yeni!
Güç yapılandırmalarıACPI 6.0 Güç Yönetimi
Güvenlik
DonanımGüvenilir Platform Modülü (TPM) 2.0
Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Uyumluluğu
ÖzelliklerTedarik Zinciri Güvenliği: Uzaktan Kanıt
Çalışma Zamanı BMC Koruması
PC Sağlık İzleme
FanHız kontrolü için durum monitörü
Gerilim+1.0V PCH, +1.8V PCH, +12V, +3.3V, +5V, +5V bekleme, 1.05 (PCH), 3.3V bekleme, 5 (4-pin), CPU, CPU sıcaklığı, CPU ısıl koruma, PCH sıcaklığı, Sistem sıcaklığı, VBAT, VRM
SıcaklıkCPU ısıl koruma desteği, CPU ve şasi çevresi izleme, PECI
Ön Panel
LEDFan Arızası/Sistem Aşırı Isınması LED'i
HDD etkinlik LED'i
Ağ Etkinlik LED'leri
Güç durumu LED'i
DüğmelerGüç Aç/Kapat düğmesi
Sistem Reset düğmesi
Şasi
Form Faktörü1U Rackmount
ModelCSE-514-505
Boyutlar ve Ağırlık
Yükseklik4.3cm (43mm)
Genişlik43.7cm (437mm)
Derinlik42.9cm (429 mm)
Paket20.32cm (Y) x 68.58cm (G) x 60.96cm (D)
AğırlıkBrüt Ağırlık: 16 lbs (7.26 kg)
Mevcut RenkGümüş
Genişleme Yuvaları
PCI-Express (PCI-E)1 PCIe 5.0 x16 FHHL yuvası
Depolama
Sürücü yuvalarıVarsayılan: Toplam 1 yuva
1 dahili sabit 3,5” SATA sürücü yuvası
Seçenek A: Toplam 4 yuva
4 dahili sabit 2,5” SATA* sürücü yuvaları
M.22 M.2 PCIe 5.0 x4 NVMe yuvaları (M-key 2280/22110)
Sistem Soğutma
Fanlar6x 40mm Fanlar
Hava Eğrisi1 Hava Eğrisi
Güç Kaynağı
1x 500W Platin Seviye (93%) güç kaynağı
Boyut (GxYxU)100 x 40 x 180 mm
AC Giriş500W: 100-240Vac / 50-60Hz
+12VMaks: 41A / Min: 0.5A (100Vac-240Vac)
5V SBMaks: 3A / Min: 0A
Çıkış Türü24pin ATX
Sertifikasyon80 PLUS, Platin Seviye
Çalışma Çevresi
ROHSRoHS Uyumlu
Çevresel ÖzelliklerÇalışma Sıcaklığı: 10°C ~ 35°C (50°F ~ 95°F)
Çalışma Dışı Sıcaklık: -40°C ila 60°C (-40°F ila 140°F)
Çalışma Bağıl Nem: %8 ile %90 arası (Yoğunlaşmayan)
Çalışma Dışı Bağıl Nem: %5 ile %95 arası (Yoğunlaşmayan)
Sipariş Bilgileri
Üretici SKUAS-1015A-MT
Sistem YapımıAS-1015A-MT bireysel olarak yapılandırılabilir
Supermicro AS-1015A-MT Nitelikleri
Anakart Yonga Seti: B650
Belgelendirme: 80 Plus Platinum, RoHS
Belirli Bağlantı Noktaları: USB 3.2 Gen 2 Type-A, USB 3.2 Gen 2x2 Type-C, USB 3.2 Type-C
Bellek ECC Desteği: ECC, Non-ECC
Bellek kayıtlı/kayıtsız: Unbuffered
Dahili Ağ Hızı: 1 Gbps
Dahili Grafik: Yes
Dahili LAN: 2
Dahili M.2: x2 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) NVME 0
Düğüm başına GPU sayısı: 0
Düğüm sayısı: 1
Eklenti kartı form faktörü: Full-Height Half-Length
Eklenti kartı sayısı: 1
Entegre GPU Üreticisi: ASpeed
Güç Kaynağı Sayısı: 1
Güç Kaynağı Soğutucu: No
Güç kaynağı Watt Değeri: 500W
HDD form faktörü: 3.5"
HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: Fixed Power Supply
IPMI / BMC Yönetimi: Yes
Maksimum Bellek: 192GB
Performans Sınıfı: Mid-Range
RAID Desteği: Yes
RAM DIMM Türü: UDIMM
Sabit disk yuva sayısı: 1
Soğutucu Sayısı: 6
Tasarım: Rack
Uygunluk: Server
Yedekli güç kaynağı: No
Yükseklik birimleri: 1U
Ön Giriş/Çıkış: LED Indicators
Önceden Kurulmuş Bileşenler: None
Önceden Yüklenmiş Yazılım: Red Hat Enterprise Linux, Windows 10, Windows 11, Windows Server
Ürün Modeli: 1015A-MT
İşlemci Kod Adı: Grado, Raphael
İşlemci Soketi: AM5 (LGA 1718)
İşlemci Türü: EPYC 4004, EPYC 4005, Ryzen 7000, Ryzen 9000
İşlemci soket sayısı: No
İşlemci Üreticisi: AMD
Şasi Girişi Algılama: Yes
0 in 0 değerlendirme