AS-1116CS-TN | Supermicro Single EPYC 9004 EPYC 9005 1U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Supermicro AS-1116CS-TN
Supermicro AS-2126HS-TN Barebone Sistemi ile DC-MHS Mimarisine Sahip Yüksek Verimli 1U CloudDC Sunucu
Supermicro AS-1116CS-TN, modern bulut ve edge ortamlarının ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış olup, alan açısından verimli 1U form faktörünü en yeni DC-MHS mimarisi ile birleştirir. Maksimum ölçeklenebilirlik için tasarlanmış bu sistem, sekiz adede kadar hızlı değiştirilebilir 2,5 inç NVMe, SAS veya SATA sürücüye kadar 12 yuvaya kadar genişletilebilir, kesinti yaşamadan hızlı depolama dağıtımı sağlar. İki PCIe 5.0 x16 yuvası ve bir PCIe 5.0 x16 AIOM yuvası olağanüstü genişleme yetenekleri sunarak altyapınızın gelişen uygulama ve iş yükü gereksinimlerine uyum sağlamasını garanti eder. Bu platform, hem performans hem de verimlilik arayan operatörler için idealdir. En yeni işlemciler ve yüksek hızlı bağlantı destekleri sayesinde hızlı, güvenilir veri işleme sağlar, gelişmiş termal yönetimi ise sürekli iş yükleri altında optimum performansı sürdürür. Çok kiracılı bir bulut platformu çalıştırmak, yüksek verimlilikli analitikler işlemek veya edge bilişim hizmetleri sunmak söz konusu olduğunda AS-1116CS-TN, kurumsal ölçekte dağıtımlar için gereken uyarlanabilirliği sunar.
Neden Supermicro AS-1116CS-TN Seçilmeli?
AS-1116CS-TN, yeni nesil sunucu dağıtımlarında alan, performans ve uyarlanabilirlik dengesini sağlamanın zorluklarını çözer. PCIe 5.0 mimarisi AI çıkarım, sanallaştırma ve karmaşık veri işleme için maksimum verimlilik sağlar, hızlı değiştirilebilir yuvalar ise depolamayı kesinti olmadan ölçeklendirme veya bakım yapma imkanı tanır. DC-MHS tasarımı, modüler, hizmet dostu altyapı için sektör trendleri ile uyumlu olup geleceğe dönük bir platforma yatırım yapmanızı sağlar.
Supermicro, uzun süredir etkinlik, yoğunluk ve yenilikte sınırları zorlayan sistemler mühendisliği ile tanınmaktadır. Keskin CPU, depolama ve ağ teknolojilerine olan yakın uyumları, her bir sunucunun ilk günden itibaren gerçek dünya iş yükleri için optimize edilmesini sağlar. Güçlü çevresel taahhütler, yüksek kaliteli üretim standartları ve duyarlı destek ile Supermicro sistemleri, altyapıyı rekabet avantajı olarak gören organizasyonlar için güvenilir bir tercihtir.
- Sanallaştırma
- CDN, Edge Düğümleri
- Veri Merkezi Optimizasyonu
- HPC
- Bulut Bilişim
- Depolama Baş Düğümü
İşletmenizi benzersiz esneklik, müthiş performans ve uzun vadeli güvenilirlik sunan yeni nesil bir sunucuyla donatmak için Supermicro AS-1116CS-TN'nizi bugün Happyware'dan sipariş edin. Ekibimiz, yapılandırma, dağıtım ve optimizasyon aşamalarında size rehberlik edecek, yatırımınızın ilk günden itibaren sizin için daha sıkı çalışmasını sağlayacaktır.
Supermicro AS-1116CS-TN Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| 1116CS-TN | Tek AMD EPYC 9004 / EPYC 9005 İşlemci, 8x Hot-Swap Disk Yuvaları, 2x PCIe, 1x OCP, 2x 2000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Tek İşlemci AMD EPYC 9004/EPYC 9005 AMD EPYC Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Genoa/Turin |
| Çekirdek Sayısı | 192 adede kadar çekirdek |
| İş Parçacığı | 384 adede kadar iş parçacığı |
| TDP | 500W'a kadar cTDP desteği |
| Not | 500W üzerinde TDP'ye sahip hava soğutmalı CPU'lar sadece belirli koşullar altında desteklenir. |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 1x SP5 (LGA 6096) |
| Not | Socket SP5 |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 12x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 3TB'a kadar RAM |
| RAM Yapılandırması | Dual-Rank x4, Dual-Rank x8, Single-Rank x8 |
| Not | 12 Kanal Maksimum Bellek (1DPC): 3TB'ye kadar 6400MT/s ECC DDR5 RDIMM (AMD EPYC™ 9005 Serisi İşlemci) Maksimum Bellek (1DPC): 3TB'ye kadar 4800MT/s ECC DDR5 RDIMM (AMD EPYC™ 9004 Serisi İşlemci) |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 8x 2.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 2x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe 3.0 x2 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | NVMe/SAS/SATA desteği ek depolama kontrolcüsü ve/veya kablolar gerektirebilir |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 2x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuvası |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 1x PCIe 5.0 x16 OCP NIC 3.0 SFF yuva |
| Not | CXL Desteği Maksimum 2 adet CXL 2.0 x16 cihaz |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | Maksimum GPU Sayısı: Tek genişlikte 2 adede kadar GPU CPU-GPU Bağlantısı: PCIe 5.0 x16 CPU'dan GPU'ya bağlantı |
| Ağ | |
|---|---|
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 1x USB 2.0 Type-A (harici), 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x VGA |
| Ön Panel | LED Indicators |
| Not | Ön Panel LED HDD aktivitesi LAN1 aktivitesi LAN2 aktivitesi Power Failed LED Güç durumu Sistem bilgisi Düğmeler Güç Açık/Kapalı düğmesi UID düğmesi |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 8 |
| Hava Körüğü | Evet |
| Hava Kılavuzu Adedi | 1 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | Karşı Dönen PWM 40x40x56mm Fanlar |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 2000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | Boyutlar (GxYxU) 73.5 x 40 x 185 mm Giriş 1000W: 100-127Vac / 50-60Hz 1800W: 200-220Vac / 50-60Hz 1980W: 220-230Vac / 50-60Hz 2000W: 220-240Vac / 50-60Hz (sadece UL için) 2000W: 230-240Vac / 50-60Hz 2000W: 230-240Vdc / 50-60Hz (sadece CQC için) +12V Maks: 83A / Min: 0A (100Vac-127Vac) Maks: 150A / Min: 0A (200Vac-220Vac) Maks: 165A / Min: 0A (220Vac-230Vac) Maks: 166A / Min: 0A (230Vac-240Vac) 12V SB Maks: 3,5A / Min: 0A Çıkış Türü Backplanes (altın parmak) |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) FreeBSD Oracle Linux Red Hat Enterprise Linux Rocky Linux SUSE Linux Enterprise Server Windows Server Windows Server 2022 Windows Server 2025 |
| Yönetim Yazılımı | IPMI 2.0, IPMIView, KVM with dedicated LAN, OOB Management Package (SFT-OOB-LIC), Super Diagnostics Offline (SDO), Supermicro Server Manager (SSM), Supermicro Thin-Agent Service (TAS), SuperServer Automation Assistant (SAA) New! |
| Güç Yapılandırması | |
| Güç Seçenekleri | ACPI/APM Power Management, Power button override mechanism, Power-on mode for power recovery |
| BIOS Bilgisi | |
| BIOS | AMI 64MB SPI Flash EEPROM , ACPI 6.5 support, Plug and Play (PnP), SMBIOS 3.5 support, UEFI BIOS, USB Keyboard support |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | PC Sağlık İzleme CPU CPU Çekirdekleri, Yonga Seti Voltajları, Bellek için izleme Fan Tachometre izlemeli fanlar Hız kontrolü için durum monitörü PWM fan konektörleri Sıcaklık CPU ve kasa ortam izleme Fan konektörleri için termal kontrol Voltaj Sistem sıcaklığı, Bellek sıcaklığı, CPU sıcaklığı, 3.3V bekleme, +5V bekleme, +5V, +3.3V, +12V, CPU termal kapanma desteği |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 1U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant, Trusted Platform Module (TPM) 2.0 |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | Big Data, CDN/vCDN/Cloud CDN, Cloud Computing, Data Analytics, Data Center Applications, Data Center Optimized, Database, Edge Computing, Edge Nodes, Enterprise Applications, Enterprise Server, High End Enterprise Server, High-performance Computing (HPC), Storage Headnode, Virtualization |
| Genişlik | 437 mm |
| Yükseklik | 43 mm |
| Derinlik | 747 mm |
| Ağırlık | 22.2 kg |
| Mevcut Renk | Black |
| Not | Çalışma Ortamı Çevre Şartnamesi Çalışma Sıcaklığı: 10°C ila 35°C (50°F ila 95°F) Çalışmama Sıcaklığı: -30°C ila 60°C (-22°F ila 140°F) Çalışma Bağıl Nem: %8 ila %80 (yoğuşmasız) Çalışmama Bağıl Nem: %8 ila %90 (yoğuşmasız) |





