SYS-112HA-TN | Supermicro Single Xeon 6900 w/ P-cores 1U Rack Server
Ürün numarası: HA5B6229-712281
|
Üretici numarası: SYS-112HA-TN
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Supermicro SYS-112HA-TN
Supermicro SYS-112HA-TN Teknik Özellikleri
| Single Intel Xeon 6900 Series CPU with P-Cores, 8x 2.5" hot-swap drive bays, 3x PCIe (3xFH), 1x AIOM, 2x 2000W redundant PSUs |
| Processor/Chipset | |
|---|---|
| CPU | Single Socket BR (LGA-7529) Intel® Xeon® 6900 series processors with P-cores |
| Core Count | Up to 128C/256T; Up to 504MB Cache |
| Note | Supports up to 500W TDP CPUs (Air Cooled) |
| GPU | |
|---|---|
| Max GPU Count | Up to 1 double-width or 2 single-width GPUs |
| CPU-GPU Interconnect | PCIe 5.0 x16 CPU-to-GPU Interconnect |
| System Memory | |
|---|---|
| Memory | Slot Count: 12 DIMM slots Max Memory (1DPC): Up to 3TB 6400MT/s ECC DDR5 RDIMM Max Memory (1DPC): Up to 1.5TB 8800MT/s ECC DDR5 MRDIMM |
| Memory Voltage | 1.1 V |
| On-Board Devices | |
|---|---|
| NVMe | NVMe; RAID 0/1/5/10 support(Intel® VROC RAID key required) |
| Chipset | System on Chip |
| Network Connectivity | Via AIOM |
| Input / Output | |
|---|---|
| LAN | 1 RJ45 1 GbE Dedicated BMC LAN port |
| USB | 2 USB 3.2 Gen1 ports(Rear) 1 USB 3.2 Gen1 port(Front) |
| Video | 1 VGA port |
| System BIOS | |
|---|---|
| BIOS Type | AMI 64MB SPI Flash |
| Management | |
|---|---|
| Software | SuperCloud Composer® Supermicro Server Manager (SSM) Super Diagnostics Offline (SDO) Supermicro Thin-Agent Service (TAS) SuperServer Automation Assistant (SAA) New! |
| Power Configurations | Power-on mode for AC power recovery ACPI Power Management |
| Security | |
|---|---|
| Hardware | Trusted Platform Module (TPM) 2.0 Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant |
| Features | Cryptographically Signed Firmware Secure Boot Secure Firmware Updates Automatic Firmware Recovery Supply Chain Security: Remote Attestation Runtime BMC Protections System Lockdown |
| PC Health Monitoring | |
|---|---|
| CPU | Monitors for CPU Cores, Chipset Voltages, Memory |
| FAN | Fans with tachometer monitoring Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors Status monitor for speed control |
| Temperature | Monitoring for CPU and chassis environment Thermal Control for fan connectors |
| Chassis | |
|---|---|
| Form Factor | 1U Rackmount |
| Model | CSE-HS101-R000NFP |
| Dimensions and Weight | |
|---|---|
| Height | 4.3cm (43 mm) |
| Width | 43.7cm (437 mm) |
| Depth | 77.87 (778.7 mm) |
| Package | 22.40cm (H) x 67.20cm (W) x 110cm (D) |
| Weight | Gross Weight: 41.4 lbs (18.8 kg) Net Weight: 19.2 lbs (8.7 kg) |
| Available Color | Silver |
| Front Panel | |
|---|---|
| LEDs | HDD Activity LAN1 Activity Power status System Information |
| Buttons | Power On/Off button UID button |
| Expansion Slots | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Configuration | Default 1 PCIe 5.0 x16 FHHL slot 1 PCIe 5.0 x16 FHFL slot 1 PCIe 5.0 x16 AIOM slot (OCP 3.0 compatible) 1 PCIe 5.0 x8 FHFL slot |
| Storage | |
|---|---|
| Drive Bays Configuration | Default: Total 8 bays 8 front hot-swap 2.5" NVMe*/SAS*/SATA* drive bays Option A: Total 12 bays 8 front hot-swap 2.5" NVMe*/SAS*/SATA* drive bays 4 front hot-swap 2.5" SAS*/SATA* drive bays (*NVMe/SAS/SATA support may require additional storage controller and/or cables) |
| M.2 | 2 M.2 NVMe slots (M-key 2280/22110/25110; VROC required for RAID) |
| System Cooling | |
|---|---|
| Fans | 8 counter-rotating 40x40x56mm Fans |
| Power Supply | |
|---|---|
| 2x 2000W Redundant (1 + 1) Titanium Level (96%) power supplies | |
| Dimension (W x H x L) | 73.5 x 40 x 265 mm |
| Input | 1000W: 100-127Vac / 50-60Hz 1800W: 200-220Vac / 50-60Hz 2700W: 200-240Vac 1980W: 220-230Vac / 50-60Hz 2000W: 220-240Vac / 50-60Hz (for UL only) 2000W: 230-240Vac / 50-60Hz 2000W: 230-240Vdc / 50-60Hz (for CQC only) |
| +12V | Max: 83A / Min: 0A (100Vac-127Vac) Max: 150A / Min: 0A (200Vac-220Vac) Max: 225A / Min: 0A (200Vac-240Vac) Max: 165A / Min: 0A (220Vac-230Vac) Max: 166A / Min: 0A (230Vac-240Vac) |
| 12V SB | Max: 3.5A / Min: 0A |
| Output Type | Backplanes (gold finger) |
| Certification | Titanium Level |
| Operating Environment | ||
|---|---|---|
| Environmental Spec. | Operating Temperature: 10°C to 35°C (50°F to 95°F) Non-operating Temperature: -40°C to 70°C (-40°F to 158°F) Operating Relative Humidity: 8% to 90% (non-condensing) Non-operating Relative Humidity: 5% to 95% (non-condensing) | |
| Order Information | ||
|---|---|---|
| Manufacturer SKU | SYS-112HA-TN | |
| System Building | SYS-112HA-TN configured by Supermicro as Complete System | |
Giriş
Yorum bulunamadı. Görüşlerinizi başkalarıyla paylaşın.




