SYS-242B-NR | Supermicro Quad Xeon 6700 w/ P-cores 2U Rack Server
| Miktar | Birim fiyatı |
|---|---|
| Kime 1 | €7.397,70 |
| Kime 4 | €7.308,51 €7.397,70 (%1.21kaydedildi) |
| Kime 9 | €7.160,51 €7.397,70 (%3.21kaydedildi) |
| itibaren 10 | €7.012,51 €7.397,70 (%5.21kaydedildi) |
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Supermicro SYS-242B-NR
Kurumsal Düzeyde 2U 4 Soketli Sunucu ve Maksimum NVMe Depolama ile Supermicro MP SuperServer SYS-242B-NR Barebone Sistemi
Öne Çıkan Supermicro MP SuperServer SYS-242B-NR, kompakt bir 2U kasada olağanüstü performans ve genişletilebilirlik sunar. Maksimum hesaplama ve depolama yoğunluğu talep eden kuruluşlar için tasarlanan bu sistem, dört yüksek performanslı işlemci ve 64'e kadar DIMM yuvasını barındırarak kurumsal veri tabanları, yapay zeka iş yükleri ve yüksek performanslı sanallaştırma için olağanüstü bir bellek kapasitesi sunar.24 sürücü yuvası ile NVMe, SAS ve SATA yapılandırmalarını destekleyen SYS-242B-NR, ultra hızlı veri erişimi, esnek depolama mimarisi ve düşük gecikmeli işlemler sağlar. Gelişmiş soğutma tasarımı ve yedekli güç seçenekleri, yoğun çok iş parçacıklı iş yükleri altında güvenilirliği sağlar ve aletsiz kasası, yüksek yoğunluklu raf ortamlarında hızlı dağıtım ve bakım kolaylığı sunar.
Neden Supermicro SYS-242B-NR Tercih Edilmeli?
Bu sistem, kompakt bir form faktöründe birleştirilmiş hesaplama ve depolama kaynakları gerektiren veri odaklı işletmeler için idealdir. Dört soketli işlemeyi, büyük bellek bant genişliğini ve yüksek hızlı NVMe depolamayı birleştirerek yapay zeka eğitimi, büyük ölçekli analizler, bellek içi veri tabanları ve bilimsel simülasyonlar gibi kritik uygulamaları hızlandırır. SYS-242B-NR, BT ekiplerinin iş yükü yoğunluğunu optimize etmesine olanak tanırken güvenilirlik veya operasyonel verimlilikten ödün vermez.
Supermicro, yenilik, verimlilik ve sistem güvenilirliğinde sektöre liderlik etmeye devam etmektedir. Kurumsal ölçekli dağıtımlar için tasarlanan SYS-242B-NR, markanın esneklik, sürdürülebilir güç verimliliği ve uzun vadeli destek taahhüdünü örneklemektedir. Her platform, modern veri merkezlerine sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanmıştır ve işletmelerin hesaplama gücünü güvenle büyütmelerini sağlar.
- İş Zekası
- Bilimsel Sanallaştırma
- HCI
- ERP, CRM
- Bellek İçi Veritabanı
- SAP HANA
Supermicro çözümleri için güvenilir ortağınız Happyware ile altyapınızın potansiyelini en üst düzeye çıkarın. Uzmanlarımız, SYS-242B-NR'ın en yüksek kapasitede performans göstermesini sağlamak için özelleştirilmiş yapılandırma, dağıtım kılavuzu ve destek sunar. Happyware ile iletişime geçin ve benzersiz güvenilirlik ile kurumsal düzeyde hesaplama ve depolama çözümleri sunmak için bizimle ortak olun.
Supermicro SYS-242B-NR Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| 242B-NR | 4 Soketli Intel Xeon 6700 w/ P-cores İşlemci, 24x Hot-Swap Disk Yuvaları, 6x PCIe, 2x OCP, 4x 2700W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Dört İşlemci Intel Xeon 6700 w/ P-cores Intel Xeon Serisi İşlemciler 6th Nesil, Granite Rapids |
| Çekirdek Sayısı | 32 adede kadar çekirdek |
| İş Parçacığı | 64 adede kadar iş parçacığı |
| TDP | 270W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 4x E2 (LGA 4710) |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 64x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 16TB'a kadar RAM |
| Bellek Voltajı | 1.1V |
| RAM Yapılandırması | Dual-Rank x4, Octal-Rank x4 |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 24x 2.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 1x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 4 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key 1x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 4 , Form Faktörü: M.2 22110 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 2x PCIe 5.0 x8 Full-Height Half-Length yuvası 4x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuvası |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 2x PCIe 5.0 x16 OCP NIC 3.0 SFF yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.0 Type-A (harici) |
| Video | 1x VGA, 1x DisplayPort |
| Ön Panel | VGA Port, LED Indicators |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 6 |
| Hava Körüğü | Evet |
| Hava Kılavuzu Adedi | 4 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 4x 2700W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Oracle Linux Red Hat Enterprise Linux SAP HANA Windows 11 Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | Super Diagnostics Offline (SDO), Supermicro Server Manager (SSM), Supermicro Thin-Agent Service (TAS), SuperServer Automation Assistant (SAA) New!, SuperCloud Composer |
| Güç Yapılandırması | |
| Güç Seçenekleri | ACPI Power Management, Power-on mode for power recovery |
| BIOS Bilgisi | |
| BIOS | AMI 32MB SPI Flash EEPROM |
| Uyumluluk Sertifikaları | RoHS |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 2U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant, Trusted Platform Module (TPM) 2.0 |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | Business Intelligence, ERP, CRM, GPU Server, Hyperconverged Storage, Hyperscale / Hyperconverged, In-Memory Computing, SAP HANA, Scientific Research, Virtualization |
| Genişlik | 438.4 mm |
| Yükseklik | 88 mm |
| Derinlik | 848.7 mm |
| Ağırlık | 99.7 kg |
| Mevcut Renk | Silver |
| Not | |





