B343-C40-AAJ1 | Gigabyte Single EPYC 4005 Ryzen 9000 3U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte B343-C40-AAJ1
Gigabyte B343-C40-AAJ1 Barebone Sistemi ile 3U Kasada Yüksek Yoğunluklu 10 Düğüm Performansı
Gigabyte B343-C40-AAJ1'i tanıtıyoruz, kurumsal ve bulut dağıtımlarda maksimum hesaplama yoğunluğu ve verimlilik için tasarlanmış 3U 10 düğümlü bir iBlade sunucudur. AMD EPYC™ 4005 ve Ryzen™ 9000 işlemcilerini destekleyen bu platform, güçlü çok düğümlü performans sunarken güç ve alanı optimize eder. Her düğüm, 20 adet sıcak değiştirilebilir Gen5 NVMe/SATA sürücüsüne erişim sağlar, bu da veri yoğunluklu iş yükleri için yüksek hızlı depolama ve minimum gecikme süresi sağlar. Bu sunucu, yoğunluk, ölçeklenebilirlik ve yüksek bant genişliği bağlantısının kritik olduğu ortamlarda, hiperscale bulut altyapıları ve yüksek performanslı hesaplama kümeleri dahil olmak üzere tasarlanmıştır.
Neden Gigabyte B343-C40-AAJ1'i Seçmelisiniz?
B343-C40-AAJ1, tek bir 3U kasada hesaplama kaynaklarını verimli bir şekilde ölçeklendirmeye olanak tanıyan modüler 10 düğümlü tasarımıyla öne çıkar. Yüksek hızlı Gen5 PCIe yuvaları ve bol depolama alanı sayesinde, her düğüm AI çıkarımından sanallaştırmaya kadar zorlu iş yüklerini kaldırabilir. Kompakt tasarımı, hava akışı veya güvenilirlikten ödün vermeden rack alanı gereksinimlerini azaltır, aynı zamanda iBlade mimarisi bakım ve dağıtımı basitleştirir, toplam sahip olma maliyetini düşürür.
Gigabyte, performans, güvenilirlik ve esnekliğe odaklanan yenilikçi sunucu çözümleri sunar. Ön saftaki mühendisliği ve en yeni CPU ve depolama standartlarını hızlı bir şekilde benimsemesiyle tanınan Gigabyte sunucuları, kurumsal, bulut ve HPC iş yükleri için ölçeklenebilir ve enerji verimli çözümler sağlar. Dayanıklı tasarımı ve küresel desteği ile Gigabyte, kuruluşların büyüyen hesaplama taleplerini karşılamalarını sağlarken operasyonel verimliliği korur.
- Ağ Oluşturma
- Hibrit/Özel Bulut Sunucusu
Happyware'i güvenilir ortağınız olarak seçerek Gigabyte B343-C40-AAJ1 Barebone Sistemi'nin tüm potansiyelini kullanın. Uzman yapılandırmadan duyarlı desteğe kadar, yüksek yoğunluklu altyapınızın performans, güvenilirlik ve gelecekteki büyüme için uyarlanmasını sağlıyoruz. Bu güçlü çözümü kurumsal veya bulut ortamınıza entegre etmek için bugün bizimle iletişime geçin.
Gigabyte B343-C40-AAJ1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| B343-C40-AAJ1 | Tek EPYC 4005 / Ryzen 9000 İşlemci, 2x Hot-Swap Disk Yuvaları, 1x PCIe, 3x OCP, 4x 2000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Tek İşlemci (düğüm başına) AMD EPYC 4005/Ryzen 9000 AMD EPYC/Ryzen 9 Serisi İşlemciler 5th Nesil, Grado/Granite Ridge |
| Çekirdek Sayısı | 16 adede kadar çekirdek |
| İş Parçacığı | 32 adede kadar iş parçacığı |
| TDP | 170W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 1x AM5 (LGA 1718) (düğüm başına) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 4x DIMM yuvası ECC Non-ECC DDR5 UDIMM, 1TB'a kadar RAM (düğüm başına) |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 2x 2.5" NVMe/SATA Çıkarılabilir Disk Yuvası (düğüm başına) |
| M.2 Yuvaları | 1x M.2 yuva , Arayüz: PCIe Gen 3 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key (düğüm başına) |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 1x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuva (düğüm başına) |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 3x PCIe 4.0 x4 OCP NIC 3.0 SFF yuvası (düğüm başına) |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 1 Gbps RJ45 üzerinden I350-AM2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | B650E |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) (düğüm başına) |
| Video | 1x Mini DisplayPort 1.1 (düğüm başına) |
| Ön Panel | LED Indicators, Mini DP Port, USB Type-A |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 5 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 4x 2000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Ubuntu Windows 10 Windows 11 Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), ASPEED AST2620 Chassis Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 3U Rack |
| Düğüm Sayısı | 10 Hot-Pluggable Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | Cluster Nodes, Enterprise Applications, Enterprise Server, High End Enterprise Server, Hybrid/Private Cloud Server, Networking |
| Genişlik | 447 mm |
| Yükseklik | 132 mm |
| Derinlik | 770 mm |
| Not | |
Gigabyte B343-C40-AAJ1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | B650E |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC, Non-ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Unbuffered |
| Dahili Ağ Hızı: | 1 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Dahili M.2: | x1 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) PCIe Gen 3 1 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 10 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Half-Length |
| Eklenti kartı sayısı: | 1 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 4 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 2000W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 1TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | UDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 2 |
| Soğutucu Sayısı: | 5 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | Cluster Nodes, Enterprise Applications, Enterprise Server, Hibrit/Özel Bulut Sunucusu, High End Enterprise Server, Networking |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 3U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, Mini DP Port, USB Type-A |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Ubuntu, Windows 10, Windows 11, Windows Server |
| Ürün Modeli: | B343-C40-AAJ1 |
| İşlemci Kod Adı: | Grado, Granite Ridge |
| İşlemci Soketi: | AM5 (LGA 1718) |
| İşlemci Türü: | EPYC 4005, Ryzen 9000 |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | AMD |
| Şasi Girişi Algılama: | No |







