B343-C40-AAJ3 | Gigabyte Single EPYC 4005 Ryzen 9000 3U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte B343-C40-AAJ3
Yüksek Yoğunluklu 3U 10 Düğümlü Kurumsal Blade Sunucu, Gigabyte B343-C40-AAJ3 Barebone Sistemi ile
Gigabyte B343-C40-AAJ3, tek bir kasada 10 bağımsız işlem düğümü sunan yüksek performanslı bir 3U blade sunucu sunar. Her düğüm, AMD EPYC™ 4005 ve Ryzen™ 9000 işlemcilerini destekleyerek, zorlu iş yükleri için sağlam bir bilgi işlem gücü sunar. Sunucu, her düğüm başına 2 Gen5 NVMe/SATA sürücü yuvasına kadar destek sunarak, yüksek hızlı depolama erişimi ve düşük gecikmeli veri akışı sağlar. Yoğun mimarisi, sanallaştırma, bulut yerel uygulamalar ve yüksek performanslı hesaplama kümeleri için ideal olan bilgi işlem ve depolama kapasitesini artırırken, enerji verimliliğini ve optimize edilmiş raf alanını korur.
Gigabyte B343-C40-AAJ3'ü Neden Seçmelisiniz?
Bu blade sunucu, düğüm yoğunluğu ve esnekliğinde üstünlük sağlar. 10 bağımsız düğüm ile raf alanınızı genişletmeden ölçeklenebilir performans sunar. Her düğüm, GPU'lar, ağ bağlantısı veya depolama hızlandırma için çift PCIe Gen5 yuvası sunar ve yüksek hızlı veri işlemesini mümkün kılar. Tasarımı kablolamayı basitleştirir, hava akışını iyileştirir ve bakımı kolaylaştırır, ağır iş yükleri altında bile güvenilir bir çalışmayı garanti eder.
Gigabyte, performans, güvenilirlik ve verimlilik için tasarlanmış yüksek yoğunluklu, kurumsal düzeyde çözümler sunma konusunda tanınmaktadır. Sunucuları, bulut, AI, HPC ve kurumsal ortamlardaki zorlu iş yüklerini yönetmek üzere geliştirilmektedir. Gigabyte ile ortaklık yapmak, güvenilir kalite ve yeniliğin desteklediği en son sunucu teknolojisine erişim sağlar.
- Ağ oluşturma
- Hibrit/Özel Bulut Sunucusu
Gigabyte B343-C40-AAJ3'ü güvenle Happyware aracılığıyla kurun – kurumsal düzeyde yüksek yoğunluklu sunucular için güvenilir ortağınız. Uzman yapılandırmadan duyarlı desteğe kadar Happyware, altyapınızın ilk günden itibaren en iyi performansı ve güvenilirliği sağlamasını garanti eder.
Gigabyte B343-C40-AAJ3 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| B343-C40-AAJ3 | Tek EPYC 4005 / Ryzen 9000 İşlemci, 2x Hot-Swap Disk Yuvaları, 1x PCIe, 3x OCP, 4x 2000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Tek İşlemci (düğüm başına) AMD EPYC 4005/Ryzen 9000 AMD EPYC/Ryzen Serisi İşlemciler 5th Nesil, Grado/Granite Ridge |
| Çekirdek Sayısı | 16 adede kadar çekirdek |
| İş Parçacığı | 32 adede kadar iş parçacığı |
| TDP | 170W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 1x AM5 (LGA 1718) (düğüm başına) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 4x DIMM yuvası ECC DDR5 UDIMM, 1TB'a kadar RAM (düğüm başına) |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 2x 2.5" NVMe/SATA Çıkarılabilir Disk Yuvası (düğüm başına) |
| M.2 Yuvaları | 1x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 3 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key (düğüm başına) |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 1x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuva (düğüm başına) |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 3x PCIe 4.0 x4 OCP NIC 3.0 SFF yuvası (düğüm başına) |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 25 Gbps RJ45 üzerinden BCM57502 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | B650E |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) (düğüm başına) |
| Video | 1x Mini DisplayPort 1.1 (düğüm başına) |
| Ön Panel | LED Indicators, Mini DP Port, USB Type-A |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 5 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 4x 2000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Ubuntu Windows 10 Windows 11 Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), ASPEED AST2620 Chassis Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 3U Rack |
| Düğüm Sayısı | 10 Hot-Pluggable Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | Cluster Nodes, Enterprise Applications, Enterprise Server, High End Enterprise Server, Hybrid/Private Cloud Server, Networking |
| Genişlik | 447 mm |
| Yükseklik | 132 mm |
| Derinlik | 770 mm |
| Not | |
Gigabyte B343-C40-AAJ3 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | B650E |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 25 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Dahili M.2: | x1 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 3) 1 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 10 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Half-Length |
| Eklenti kartı sayısı: | 1 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 4 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 2000W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 1TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | UDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 2 |
| Soğutucu Sayısı: | 5 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | Cluster Nodes, Enterprise Applications, Enterprise Server, Hibrit/Özel Bulut Sunucusu, High End Enterprise Server, Networking |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 3U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, Mini DP Port, USB Type-A |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Ubuntu, Windows 10, Windows 11, Windows Server |
| Ürün Modeli: | B343-C40-AAJ3 |
| İşlemci Kod Adı: | Grado, Granite Ridge |
| İşlemci Soketi: | AM5 (LGA 1718) |
| İşlemci Türü: | EPYC 4005, Ryzen 9000 |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | AMD |
| Şasi Girişi Algılama: | No |






