B343-X40-AAS1 | Gigabyte Single Xeon 6300 Xeon E-2400 3U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte B343-X40-AAS1
Gigabyte B343-X40-AAS1 Barebone Sistemi ile 3U 10 Düğümlü Blade Sunucu için Yüksek Verimlilikli Kurumsal Performans
Gigabyte B343-X40-AAS1'i tanıtıyoruz: Her biri Intel® Xeon® 6300 veya E-2400 işlemcileri tarafından desteklenen 10 bağımsız hesaplama düğümüne sahip yoğun 3U blade sunucu tasarımı. Her düğüm, gecikme hassasiyetine sahip iş yükleri için yüksek hızlı depolama erişimi sağlayan 2 adede kadar Gen4 NVMe/SATA sürücü yuvası içerir. Bu yüksek yoğunluklu mimari, sanallaştırma, bulut tabanlı dağıtımlar ve kurumsal ölçekli HPC kümeleri için enerji bilinciyle çalışırken hesaplama ve depolama verimliliğini en üst düzeye çıkarır.
Neden Gigabyte B343-X40-AAS1 Seçmelisiniz?
Bu blade sunucu, ölçeklenebilirlik, performans ve verimlilikte öne çıkar. Tek bir 3U şasinin içinde 10 düğümle olağanüstü hesaplama yoğunluğu sağlar ve raf alanını artırmaz. Her düğüm, yüksek hızlı ağ oluşturma, GPU'lar veya depolama hızlandırıcıları için PCIe Gen4 yuvaları sunarak güçlü veri işleme imkanı sağlar. Hava akışı için optimize edilmiş tasarımı, bakımını basitleştirir ve ağır iş yüklerinde güvenilir çalışma sağlar.
Gigabyte, kanıtlanmış performans, güvenilirlik ve verimlilik ile yüksek yoğunluklu, kurumsal düzeyde sunucular tasarlamasının yanı sıra, AI tahminlerinden veritabanı yoğun uygulamalara kadar kurumsal ve bulut iş yüklerinin zorlu taleplerini karşılamak için çözümler sunar. Gigabyte ile iş birliği yapmak, güvenilir kalite ve destekle desteklenen son teknoloji sunucu teknolojisine erişim sağlar.
- Ağ Oluşturma
- Karma/Özel Bulut Sunucu
Gigabyte B343-X40-AAS1'i, kurumsal düzeyde yüksek yoğunluklu sunucular için güvenilir ortak Happyware üzerinden güvenle dağıtın. Uzman yapılandırmadan duyarlı desteğe kadar Happyware, altyapınızın ilk günden itibaren en iyi performansı ve güvenilirliği sunmasını sağlar.
Gigabyte B343-X40-AAS1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| B343-X40-AAS1 | Tek Xeon 6300 / Xeon E-2400 İşlemci, 2x Hot-Swap Disk Yuvaları, 1x PCIe, 3x OCP, 2x 3200W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Tek İşlemci (düğüm başına) Intel Xeon 6300/Xeon E-2400 Intel Xeon 6/Xeon E Serisi İşlemciler 4th/6th Nesil, Emerald Rapids/Raptor Lake-E Refresh |
| Çekirdek Sayısı | 8 adede kadar çekirdek |
| İş Parçacığı | 16 adede kadar iş parçacığı |
| TDP | 95W'a kadar cTDP desteği |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 1x V (LGA 1700) (düğüm başına) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 4x DIMM yuvası ECC DDR5 UDIMM, 1TB'a kadar RAM (düğüm başına) |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 2x 2.5" NVMe/SATA Çıkarılabilir Disk Yuvası (düğüm başına) |
| M.2 Yuvaları | 1x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 3 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key (düğüm başına) |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 1x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuva (düğüm başına) |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 3x PCIe 4.0 x4 OCP NIC 3.0 SFF yuvası (düğüm başına) |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 1 Gbps RJ45 üzerinden I350-AM2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | C262 |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) (düğüm başına) |
| Video | 1x Mini DisplayPort 1.1 (düğüm başına) |
| Ön Panel | LED Indicators, Mini DP Port, USB Type-A |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 5 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 3200W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), ASPEED AST2620 Chassis Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 3U Rack |
| Düğüm Sayısı | 10 Hot-Pluggable Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | Cloud Computing, Cluster Nodes, Database Processing and Storage, Enterprise Applications, Enterprise Server, High End Enterprise Server, Hybrid/Private Cloud Server, Networking |
| Genişlik | 447 mm |
| Yükseklik | 132 mm |
| Derinlik | 770 mm |
| Not | |
Gigabyte B343-X40-AAS1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | C262 |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Unbuffered |
| Dahili Ağ Hızı: | 1 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Dahili M.2: | x1 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 3) 1 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 10 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Half-Length |
| Eklenti kartı sayısı: | 1 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 3200W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 1TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | UDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 2 |
| Soğutucu Sayısı: | 5 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | Cloud Computing, Cluster Nodes, Database Processing and Storage, Enterprise Applications, Enterprise Server, Hibrit/Özel Bulut Sunucusu, High End Enterprise Server, Networking |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 3U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, Mini DP Port, USB Type-A |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | B343-X40-AAS1 |
| İşlemci Kod Adı: | Emerald Rapids, Raptor Lake-E Refresh |
| İşlemci Soketi: | V (LGA 1700) |
| İşlemci Türü: | Xeon 6300, Xeon E-2400 |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | Intel |
| Şasi Girişi Algılama: | No |







