G293-Z20-AAP1 | Gigabyte Single EPYC 9004 EPYC 9005 2U Rack Server
| Miktar | Birim fiyatı |
|---|---|
| Kime 1 | €5.187,46 |
| Kime 2 | €5.084,00 €5.187,46 (%1.99kaydedildi) |
| Kime 5 | €4.980,00 €5.187,46 (%4kaydedildi) |
| itibaren 10 | €4.877,00 €5.187,46 (%5.98kaydedildi) |
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte G293-Z20-AAP1
Gigabyte G293-Z20-AAP1 Barebone Sistemi ile Yoğun Yapay Zeka ve HPC Talepleri İçin Ölçeklenebilir Tek Soket GPU Hesaplama
Gigabyte G293-Z20-AAP1, tek bir AMD EPYC™ 9005/9004 Serisi işlemci etrafında tasarlanmış yüksek performanslı bir 2U sunucu platformudur ve sekiz PCIe Gen4 GPU'ya kadar sorunsuz destek sunar. PCIe anahtar teknolojisi sayesinde tüm GPU'lar arasında tam bant genişliği erişimi sağlanarak bu sistem, makine öğrenimi model eğitimi, bilimsel hesaplama ve ileri veri görselleştirme gibi paralel iş yükleri için optimize edilmiştir. Tek soket basitliğine rağmen G293-Z20-AAP1 ciddi bir performans sunar. Termal ve yapısal tasarımı, hava akışının bütünlüğünü koruyarak çift genişlikte hızlandırıcıları barındırmak üzere özel olarak yapılmıştır. 350W’a kadar GPU güç desteği, önde gelen yapay zeka donanımlarıyla uyumluluğu garanti ederken, çift OCP NIC 3.0 yuvası ve kapsamlı G/Ç seçenekleri, geniş sınır ölçekli entegrasyon için esneklik sunar.
Gigabyte G293-Z20-AAP1 Neden Tercih Edilmeli?
G293-Z20-AAP1 sayesinde, kuruluşlar PCIe anahtar altyapısının akıllı kullanımıyla tek soket temeli üzerinde sekiz GPU dağıtabilirler. Bu model, donanım verimliliği ile yüksek işleme kapasitesi arasında nadir bir denge kurarken, çift CPU düzenlemesinin ek yükü olmadan performans gerektiren GPU merkezli iş yükleri için ideal bir yapı sunar. Yapay zeka girişimlerinden kurumsal araştırmalara, bu platform, ölçeklenebilirlikten ve yönetilebilirlikten ödün vermeden GPU ivmesine giden maliyet etkin bir yol sunar. BMC tabanlı uzaktan kontrolü, sıcak takaslı sürücü yuvaları ve optimize edilmiş kablo düzenlemesi, sürekli bakım ve uzun vadeli sistem çalışma süresini basitleştirir.
Gigabyte'ın uzmanlığı, ileriye uyumlu ve dağıtıma hazır platformlar yaratma yeteneğinde yatmaktadır. Sunucu sistemleri, esneklik, performans tutarlılığı ve ortaya çıkan yapay zeka ve veri iş yükleriyle evrimleşme gerekliliği için tasarlanmıştır.
- Yapay Zeka / Yapay Zeka Eğitimi / Yapay Zeka Çıkarımı
- Görsel Hesaplama
- Yüksek Performanslı Hesaplama
Happyware'de, Gigabyte donanımının güvenilirliğini uzman sistem entegrasyonu ve danışmanlık hizmetlerimizle birleştiriyoruz ve size yalnızca bir sunucu değil, çok daha fazlasını sunuyoruz. Her G293-Z20-AAP1 sistemini operasyonel hedeflerinize uyacak şekilde ince ayarlıyoruz; bu, eğitim sürelerini kısaltmak, verimliliği artırmak veya yapay zeka altyapınızda ölçeklemek anlamına gelebilir. Sadece Happyware ile hızlandırılmış başarı için daha akıllı bir temel inşa edelim.
Gigabyte G293-Z20-AAP1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| G293-Z20-AAP1 | Tek EPYC 9004 / EPYC 9005 İşlemci, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 10x PCIe, 2x 3000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Tek İşlemci AMD EPYC 9004/EPYC 9005 AMD EPYC Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Genoa/Turin |
| Çekirdek Sayısı | 192 adede kadar çekirdek |
| TDP | 300W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 1x SP5 (LGA 6096) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 12x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 3TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 4x 2.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 4x 2.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 2x M.2 yuva , Arayüz: PCIe Gen 5,NVME , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 4x PCIe 4.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuvası 4x PCIe 4.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuvası 2x PCIe 5.0 x16 Low-Profile yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 10 Gbps RJ45 üzerinden BCM57416 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 8 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 3000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | GIGABYTE Management Console web interface, ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC) |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 2U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, ML training, AI Inference, High-performance Computing (HPC) |
| Genişlik | 448 mm |
| Yükseklik | 87.5 mm |
| Derinlik | 800 mm |
| Not | |
Gigabyte G293-Z20-AAP1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | System-on-Chip (SoC) |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 10 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Dahili M.2: | x2 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 5) 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Full-Length (Standard), Low-Profile |
| Eklenti kartı sayısı: | 10 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 3000W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 3TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 8 |
| Soğutucu Sayısı: | 8 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, High-performance Computing (HPC), ML training |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 2U |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | G293-Z20-AAP1 |
| Ürün Versiyonu: | Rev-3.x |
| İşlemci Kod Adı: | Genoa, Turin |
| İşlemci Soketi: | SP5 (LGA 6096) |
| İşlemci Türü: | EPYC 9004, EPYC 9005 |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | AMD |
| Şasi Girişi Algılama: | Yes |





