G293-Z21-AAP1 | Gigabyte Single EPYC 9004 EPYC 9005 2U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte G293-Z21-AAP1
Gigabyte G293-Z21-AAP1 Barebone Sistemi ile 2U Tek Soketli Sunucuda Dengeli GPU Hesaplama
Gigabyte G293-Z21-AAP1, hesap yoğunluğu, termal tasarım ve sistem sadeliğinin rafine bir dengesini sunarak karşınıza çıkıyor. Bu 2U tek soketli platform, dört adede kadar PCIe Gen5 GPU'yu destekler ve AMD EPYC™ 9005/9004 Serisi işlemci tarafından güçlendirilerek AI geliştirme, çıkarım, simülasyon iş yükleri ve görsel işleme görevleri için ideal bir uyum sağlar. G293-Z21-AAP1'in mimarisi, PCIe anahtarlarına ihtiyaç duymadan doğrudan, yüksek bant genişliğine sahip CPU-GPU bağlantısını sağlamak üzere özenle tasarlanmıştır. Bu, gecikmeyi azaltır, konfigürasyonu basitleştirir ve güç açısından verimli bir çalışma sunar. Tam yükseklikli, çift yuvalı GPU kartlarını destekleyen ve hava akışı optimize edilmiş şasiye sahip olan bu sistem, zorlu hesaplama ortamlarında yüksek termal yükleri yönetmek için iyi bir donanıma sahiptir.
Neden Gigabyte G293-Z21-AAP1'yi Seçmelisiniz?
G293-Z21-AAP1, güçlü GPU ivmesi arayan kullanıcılar için tek soketli bir tasarımda etkileyici bir çözüm sunar. Mimarisi, karmaşıklığı en aza indirirken mükemmel PCIe Gen5 bant genişliği sağlayarak doğrudan GPU iletişimini tercih eder. Kompakt yapısı ve akıllı hava akış yönetimi ile AI altyapısını sorumlu ve maliyet etkin bir şekilde ölçeklendirmek isteyen tesisler için pratik bir seçimdir.
Gigabyte, tutarlılığı ve en son teknolojilere desteğiyle uzun vadeli ölçeklenebilirlik ve kolay dağıtım göz önünde bulundurularak tasarlanmış dengeli, yüksek performanslı sunucu sistemleri sunmaktadır. Geniş bir endüstri yelpazesinde AI ve HPC dağıtımları için tercih edilen bir satıcı olmalarını sağlayan odak noktaları modülerlik, platform tutarlılığı ve en son teknolojilere olan destektir.
- AI / AI Eğitimi / AI Çıkarımı
- Görsel Hesaplama
- Yüksek Performanslı Hesaplama
Happyware, standart sunucu tedarikinin ötesine geçer. Gigabyte G293-Z21-AAP1 ile, her bir ayrıntının performans hedeflerinize uygun olmasını sağlayan özel bir yaklaşım sunuyoruz. GPU uyumluluk testlerinden özel sistem ayarlamalarına ve hızlı dağıtım hizmetlerine kadar, hesaplama stratejinize netlik ve güven getiriyoruz. Happyware AI başarınızın omurgası olsun, hassasiyetle başlayın, amaçla ölçekleyin.
Gigabyte G293-Z21-AAP1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| G293-Z21-AAP1 | Tek EPYC 9004 / EPYC 9005 İşlemci, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 6x PCIe, 2x 3000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Tek İşlemci AMD EPYC 9004/EPYC 9005 AMD EPYC Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Genoa/Turin |
| Çekirdek Sayısı | 192 adede kadar çekirdek |
| TDP | 300W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 1x SP5 |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 12x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 3TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 4x 2.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 4x 2.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 2x M.2 yuva , Arayüz: PCIe Gen 5 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 4x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuvası 2x PCIe 5.0 x16 Low-Profile yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 10 Gbps RJ45 üzerinden BCM57416 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x VGA |
| Ön Panel | LED Indicators |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 8 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 3000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 2U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, GPU Server, High End Enterprise Server, High-performance Computing (HPC) |
| Genişlik | 448 mm |
| Yükseklik | 87.5 mm |
| Derinlik | 800 mm |
| Not | |
Gigabyte G293-Z21-AAP1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | System-on-Chip (SoC) |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 10 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Dahili M.2: | x2 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) PCIe Gen 5 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Full-Length (Standard), Low-Profile |
| Eklenti kartı sayısı: | 6 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 3000W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 3TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 8 |
| Soğutucu Sayısı: | 8 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, GPU Server, High-performance Computing (HPC), High End Enterprise Server |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 2U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | G293-Z21-AAP1 |
| Ürün Versiyonu: | Rev-3.x |
| İşlemci Kod Adı: | Genoa, Turin |
| İşlemci Soketi: | SP5 |
| İşlemci Türü: | EPYC 9004, EPYC 9005 |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | AMD |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





