G293-Z23-AAM1 | Gigabyte Single EPYC 9004 EPYC 9005 2U Rack Server
| Miktar | Birim fiyatı |
|---|---|
| Kime 1 | €6.376,35 |
| Kime 2 | €6.249,00 €6.376,35 (%2kaydedildi) |
| Kime 5 | €6.122,00 €6.376,35 (%3.99kaydedildi) |
| itibaren 10 | €5.994,00 €6.376,35 (%6kaydedildi) |
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte G293-Z23-AAM1
Modern AI ve HPC Görevleri için Verimli Tek Soketli GPU Platformu: Gigabyte G293-Z23-AAM1 Barebone Sistemi
Orta ölçekli AI, simülasyon ve yüksek performanslı hesaplama iş yükleri için özel olarak tasarlanan tek bir AMD EPYC™ 9005/9004 Serisi işlemciyle güçlendirilmiş, yüksek verimli bir 2U sunucu sistemi olan Gigabyte G293-Z23-AAM1’i tanıtıyoruz. Dört adede kadar PCIe Gen5 GPU desteği sunan bu sunucu, performans ve sadelik arasında bir denge arayan kuruluşlar için mükemmel bir tercihtir. CPU'ya doğrudan bağlı Gen5 GPU kanallarıyla, G293-Z23-AAM1, anahtara dayalı yapılandırmalarla tipik olarak ilişkili darboğazları ortadan kaldırır. Bu doğrudan mimari, her GPU için yüksek bant genişliği sağlayarak derin öğrenme modellerinin eğitimi, işleme boru hatları ve gerçek zamanlı veri işleme için idealdir. Azaltılmış termal tasarımı, aletsiz sürücü erişimi ve kapsamlı bant dışı yönetimiyle, operasyonların sorunsuz, hizmet edilebilir ve geleceğe hazır kalmasını sağlar.
Neden Gigabyte G293-Z23-AAM1’i Seçmelisiniz?
G293-Z23-AAM1, tek soketli, CPU'dan GPU'ya doğrudan bağlantı tasarımıyla öne çıkar. Bu yaklaşım, optimal GPU verimi sağlarken karmaşıklığı, maliyeti ve güç tüketimini azaltır. Özellikle AI araştırmaları, görsel hesaplama ve GPU yoğunluğunun önemli ancak çift CPU sistemlerinin ölçeğinde olmadığı senaryolar için uygundur. En yeni Gen5 GPU'ları destekleyen ve ileriye dönük uyumlu bir tasarıma sahip bu model, modern hesaplama ortamlarına netlik ve verimlilik getirir.
Gigabyte’ın sunucu çözümleri, kaliteye, modülerliğe ve teknolojik öngörülere olan bağlılığı yansıtır. Yüksek yoğunluklu GPU sistemlerinden kompakt ama güçlü platformlara kadar, Gigabyte yenilikçiliğe pratik bir yaklaşım getirmektedir. Çözümleri, sistem entegratörleri ve son kullanıcıların donanımı tam operasyonel taleplerine göre uyarlamalarına olanak tanıyacak şekilde esneklik düşünülerek tasarlanmıştır.
- AI / AI Eğitimi / AI Çıkarım
- Yüksek Performanslı Hesaplama
Happyware’de, sadece donanım değil, AI altyapı tasarımında derin bir uzmanlık sunuyoruz. Gigabyte G293-Z23-AAM1 çok yönlü bir araçtır ve biz onu sizin için daha da verimli hale getiriyoruz. GPU nitelendirmesi ve ön yapılandırmadan akıllı soğutma stratejilerine ve satış sonrası desteğe kadar, ekibimiz gerçek bir anahtar teslimi dağıtımı garanti eder. Happyware, GPU destekli hızlanma yolculuğunuzu, projenizin talep ettiği netlik, özen ve hızla yönlendirsin.
Gigabyte G293-Z23-AAM1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| G293-Z23-AAM1 | Tek EPYC 9004 / EPYC 9005 İşlemci, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 6x PCIe, 2x 2200W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Tek İşlemci AMD EPYC 9004/EPYC 9005 AMD EPYC Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Genoa/Turin |
| Çekirdek Sayısı | 192 adede kadar çekirdek |
| TDP | 500W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 1x SP5 (LGA 6096) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 12x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 3TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 4x 2.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 4x 2.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 2x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 5 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 4x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuvası 2x PCIe 5.0 x16 Low-Profile yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 10 Gbps RJ45 üzerinden BCM57416 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x VGA |
| Ön Panel | LED Indicators |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 4 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Evet |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 2200W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 2U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, GPU Server, High End Enterprise Server, High-performance Computing (HPC) |
| Genişlik | 448 mm |
| Yükseklik | 87.5 mm |
| Derinlik | 800 mm |
| Not | |
Gigabyte G293-Z23-AAM1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | System-on-Chip (SoC) |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 10 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Dahili M.2: | x2 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 5) 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Full-Length (Standard), Low-Profile |
| Eklenti kartı sayısı: | 6 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 2200W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 3TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 8 |
| Soğutucu Sayısı: | 4 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, GPU Server, High-performance Computing (HPC), High End Enterprise Server |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 2U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | G293-Z23-AAM1 |
| Ürün Versiyonu: | Rev-3.x |
| İşlemci Kod Adı: | Genoa, Turin |
| İşlemci Soketi: | SP5 (LGA 6096) |
| İşlemci Türü: | EPYC 9004, EPYC 9005 |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | AMD |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





