G293-Z41-AAP1 | Gigabyte Dual EPYC 9004 EPYC 9005 2U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte G293-Z41-AAP1
Gigabyte G293-Z41-AAP1 Barebone Sistemi ile Hızlandırılmış HPC ve AI Yükleri İçin Kompakt GPU Güç Merkezi
Yeni Gigabyte G293-Z41-AAP1'i tanıtıyoruz; bir sonraki hesaplama iş yükü dalgasını desteklemek için inşa edilmiş yüksek verimli 2U sunucu sistemi. Çift soketli AMD EPYC™ 9005/9004 Serisi işlemcilerle güçlendirilmiş ve dört PCIe Gen5 GPU'ya kadar destek verecek şekilde tasarlanmış bu platform, alan optimizasyonlu form faktöründe olağanüstü performans yoğunluğu sunar. Güç, ölçeklenebilirlik ve ileri düzey bağlantı talep eden hesaplama yoğun dağıtımlar için ideal olan G293-Z41-AAP1, bu zorluklarla doğrudan karşılaşıyor.
Gigabyte G293-Z41-AAP1 Neden Tercih Edilmeli?
Bu platform, hesaplama yoğunluğu ve termal verimlilik konusundaki dengeli yaklaşımıyla ayrılır. Dört çift yuvalı PCIe Gen5 GPU'yu destekleyen ve güçlü AMD EPYC™ mimarisinden faydalanan G293-Z41-AAP1, AI model eğitimi ve paralel hesaplamanın sınırlarını zorlayan kuruluşlar için özelleştirilmiştir. Daldırma soğutma için hazır olması, veriye dayalı endüstrilerde sürdürülebilirlik giderek daha önemli hale geldikçe geleceğe dönük bir dağıtım sağlar.
Gigabyte, titiz mühendislikle bugünün altyapı zorluklarını adresleyen ileri düşünceli özellikleri birleştirerek kurumsal hesaplamaya bir yenilik mirası getiriyor. Güvenilirlikleri, modülerlikleri ve ortaya çıkan teknolojilere destekleriyle tanınan Gigabyte sistemleri, örgütlerin hızla dijitalleşen bir dünyada ileride kalmalarını sağlar.
- AI / AI Eğitimi / AI Çıkarımı
- Görsel Hesaplama
- Yüksek Performanslı Hesaplama
Performans doğrulukla buluştuğunda, Happyware ile her şey bir araya gelir. Gelişmiş bilgisayar ortağınız olarak, her Gigabyte G293-Z41-AAP1 sistemini spesifik iş yüklerinize, ortamınıza ve iş ihtiyaçlarınıza göre uyarlıyoruz. Ön yapılandırmadan sonrası desteklere kadar derin uzmanlık ve hızlı hizmet sunarak daha az gecikmeyle daha fazlasını başarmanıza yardımcı oluyoruz. Gelin, bir sonraki nesil hesaplamayı birlikte inşa edelim, bugün Happyware ile iletişime geçin.
Gigabyte G293-Z41-AAP1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| G293-Z41-AAP1 | Çift EPYC 9004 / EPYC 9005 İşlemci, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 6x PCIe, 2x 3000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci AMD EPYC 9004/EPYC 9005 AMD EPYC Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Genoa/Turin |
| Çekirdek Sayısı | 192 adede kadar çekirdek |
| TDP | 240W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x SP5 |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 24x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 6TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 4x 2.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 4x 2.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 4x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuvası 2x PCIe 5.0 x16 Low-Profile yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 10 Gbps RJ45 üzerinden BCM57416 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x VGA |
| Ön Panel | LED Indicators |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 8 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 3000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 2U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, GPU Server, High End Enterprise Server, High-performance Computing (HPC), ML training, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Genişlik | 448 mm |
| Yükseklik | 87.5 mm |
| Derinlik | 800 mm |
| Ağırlık | 43.42 kg |
| Not | |
Gigabyte G293-Z41-AAP1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | System-on-Chip (SoC) |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 10 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Full-Length (Standard), Low-Profile |
| Eklenti kartı sayısı: | 6 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 3000W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 6TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 8 |
| Soğutucu Sayısı: | 8 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, GPU Server, High-performance Computing (HPC), High End Enterprise Server, ML training, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 2U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | G293-Z41-AAP1 |
| Ürün Versiyonu: | Rev-3.x |
| İşlemci Kod Adı: | Genoa, Turin |
| İşlemci Soketi: | SP5 |
| İşlemci Türü: | EPYC 9004, EPYC 9005 |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | AMD |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





