G293-Z43-AAP1 | Gigabyte Dual EPYC 9004 EPYC 9005 2U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte G293-Z43-AAP1
2U'da AI Performansı için Dönüşümsel GPU Yoğunluğu Gigabyte G293-Z43-AAP1 Barebone Sistemi ile
Gigabyte G293-Z43-AAP1'i tanıtmaktan gurur duyuyoruz, modern yüksek performanslı bilgisayarlar ve AI odaklı atılımlar için özel olarak tasarlanmış güçlü bir çift soketli 2U platformu. Bu sunucu, sadece başka bir iş makinesi olmanın ötesinde, araştırma kurumları, analiz firmaları ve paralel işlemciliçlerinin sınırlarını zorlamaya kararlı olan derin öğrenme öncüleri için hesaplı bir ilerleme sağlamaktadır. Çift AMD EPYC™ 9005 veya 9004 işlemcilerin eşsiz işlem gücünü kullanın ve özel PCIe anahtarlama mimarisi aracılığıyla pazar lideri 16 tam boyutlu, tam uzunlukta PCIe Gen5 GPU yuvalarına doğrudan erişim kazanın. GPU kaynaklarını ölçeklendirmenin vazgeçilmez olduğu ileri düzey HPC veya AI senaryolarında, G293-Z43-AAP1, eğitim karmaşıklığında, simülasyon doğruluğunda ve gerçek zamanlı çıkarımda bir sonraki kuantum sıçrama için güvenli bir temel sağlar.
Neden Gigabyte G293-Z43-AAP1'i Seçmelisiniz?
Bu sunucu, ödünsüz çoklu GPU yoğunluğu ve geleceğe yönelik PCIe Gen5 mimarisi gerektirenler için rakipsizdir. Eşsiz 16-GPU kapasitesi, tam yığın AMD EPYC™ desteği ve yenilikçi dahili PCIe anahtarlama, ufuktaki en iddialı bilimsel, AI ve mühendislik iş yükleri için gerçekten dönüşümsel kapasite sunar.
Gigabyte Enterprise, mühendislik güvenilirliği, açık standart yenilik ve sürdürülebilirlik konularında sürekli olarak yeni endüstri standartları belirliyor. Performans ve ölçeklenebilirlik konusundaki bitmeyen azimleri, değişken bilişim manzarasında önde olmanızı sağlıyor.
- AI / AI Eğitimi / AI Çıkarımı
- Görsel Bilgisayarlar
- GPGPU
Happyware'de, yüksek performanslı ortamları hayallerinize göre şekillendirmekteyiz. Bugün bize ulaşın ve Happyware'in dönüm noktası hedeflerinize ulaşmanızı sağlamasına izin verin, çünkü fikirleriniz kadar vizyoner bir altyapıyı hak ediyorsunuz. Şimdi, bundan daha iyi bir an yok.
Gigabyte G293-Z43-AAP1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| G293-Z43-AAP1 | Çift EPYC 9004 / EPYC 9005 İşlemci, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 18x PCIe, 2x 3000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci AMD EPYC 9004/EPYC 9005 AMD EPYC Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Genoa/Turin |
| Çekirdek Sayısı | 192 adede kadar çekirdek |
| TDP | 240W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x SP5 |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 24x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 6TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 4x 2.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 4x 2.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 16x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuvası 2x PCIe 5.0 x16 Low-Profile yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 10 Gbps RJ45 üzerinden BCM57416 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x VGA |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 8 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 3000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 2U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | Enterprise-Class |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, GPU Server, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Genişlik | 448 mm |
| Yükseklik | 87.5 mm |
| Derinlik | 800 mm |
| Ağırlık | 37.48 kg |
| Not | |
Gigabyte G293-Z43-AAP1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | System-on-Chip (SoC) |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 10 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Full-Length (Standard), Low-Profile |
| Eklenti kartı sayısı: | 18 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 3000W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 6TB |
| Performans Sınıfı: | Enterprise-Class |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 8 |
| Soğutucu Sayısı: | 8 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, GPU Server, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 2U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | G293-Z43-AAP1 |
| Ürün Versiyonu: | Rev-3.x |
| İşlemci Kod Adı: | Genoa, Turin |
| İşlemci Soketi: | SP5 |
| İşlemci Türü: | EPYC 9004, EPYC 9005 |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | AMD |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





