G493-SB0-AAP1 | Gigabyte Dual Xeon Scalable 4th Gen Xeon Scalable 5th Gen 4U Rack Server
| Miktar | Birim fiyatı |
|---|---|
| Kime 1 | €10.925,94 |
| Kime 2 | €10.708,00 €10.925,94 (%1.99kaydedildi) |
| Kime 5 | €10.489,00 €10.925,94 (%4kaydedildi) |
| itibaren 10 | €10.271,00 €10.925,94 (%5.99kaydedildi) |
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte G493-SB0-AAP1
4U Formda Gigabyte G493-SB0-AAP1 Barebone Sistemi ile Hassas GPU Hızlanması
Gigabyte G493-SB0-AAP1, yüksek geçirgenliği olan AI, HPC ve veri yoğunluklu uygulamalar için tasarlanmış bir 4U çift işlemcili sunucudur. Intel® 5. ve 4. Nesil Xeon® Scalable işlemcilerinin yanı sıra sekiz adede kadar PCIe Gen5 GPU'yu destekleyerek, ölçeklenebilirlik, hız ve kesintisiz performans için tasarlanmış bir formatta olağanüstü paralel işleme gücü sunar.
Neden Gigabyte G493-SB0-AAP1'i Seçmelisiniz?
Yüksek GPU kullanımını gerektiren ortamlarda güvenilirlikten ödün vermeden çalışmak üzere özel olarak geliştirilen G493-SB0-AAP1, güçlü termal kontrol, dengeli mimari ve geniş genişleme yetenekleri sunar. Doğrudan PCIe GPU düzeni, minimum gecikmeyle akıcı iletişim sağlar, sağlam şasi tasarımı ise üstün hava akışı, yedek soğutma ve çeşitli dağıtım taleplerine uygunluk sunar. AI geliştirme, model eğitimi veya büyük ölçekli simülasyonlarda kullanıldığında, bu platform olağanüstü verimlilikle sürekli hesaplama çıktısı sağlar.
Gigabyte, yarının hesaplama ihtiyaçlarını öngören inovasyonla liderliğini sürdürüyor. Sunucu çözümleri, akıllı sistem tasarımı, endüstriyle uyumlu teknoloji entegrasyonu ve gerçek dünya performansına odaklanarak öne çıkar. Zorlu kurumsal ortamlarda kanıtlanmış güvenilirlikle, Gigabyte modern veri merkezleri, araştırma kurumları ve yapay zeka platformları için güvenilir bir temel olmaya devam ediyor.
Temel Uygulamalar:- AI / AI Eğitimi / AI Çıkarımı
- Görsel Hesaplama
- Yüksek Performanslı Hesaplama
Gigabyte G493-SB0-AAP1 ile dönüştürücü hesaplama gücünü devreye alın, şimdi Happyware ile mevcut. AI altyapısına geleceğe dönük bir yatırım yaparak liderlik edin, ölçeklendirin ve güvenle hızlanın.
Gigabyte G493-SB0-AAP1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| G493-SB0-AAP1 | Çift Xeon Scalable 4th Gen / Xeon Scalable 5th Gen İşlemci, 8x Hot-Swap Disk Yuvaları, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 8x PCIe, 4x 3000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci Intel Xeon Scalable 4th Gen/Xeon Scalable 5th Gen Intel Xeon Scalable Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Emerald Rapids/Sapphire Rapids |
| Çekirdek Sayısı | 64 adede kadar çekirdek |
| TDP | 350W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x E (LGA 4677) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 32x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 8TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 8x 2.5", 3.5" NVMe/SATA Çıkarılabilir Disk Yuvası 4x 2.5", 3.5" SATA Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 1x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 3 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 8x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 10 Gbps RJ45 üzerinden X710-AT2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | C741 |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x VGA |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A, VGA Port |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 12 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 4x 3000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 4U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, AI Inference, ML training, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Genişlik | 448 mm |
| Yükseklik | 176 mm |
| Derinlik | 880 mm |
| Ağırlık | 85.6 kg |
| Not | |
Gigabyte G493-SB0-AAP1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | C741 |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 10 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Dahili M.2: | x1 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 3) 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Full-Length (Standard) |
| Eklenti kartı sayısı: | 8 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 4 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 3000W |
| HDD form faktörü: | 2.5", 3.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 8TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 12 |
| Soğutucu Sayısı: | 12 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, ML training, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 4U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A, VGA Port |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | G493-SB0-AAP1 |
| İşlemci Kod Adı: | Emerald Rapids, Sapphire Rapids |
| İşlemci Soketi: | E (LGA 4677) |
| İşlemci Türü: | Xeon Ölçeklenebilir 4. Nesil, Xeon Ölçeklenebilir 5. Nesil |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | Intel |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





