G493-SB1-AAP1 | Gigabyte Dual Xeon Scalable 4th Gen Xeon Scalable 5th Gen 4U Rack Server
Başlayan €13.070,99*
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte G493-SB1-AAP1
Maksimum Yoğunluk, Gigabyte G493-SB1-AAP1 Barebone Sistemi ile Maksimum İvme
Gigabyte G493-SB1-AAP1, AI çıkarım, bilimsel hesaplama ve ileri analitik için olağanüstü bir hesaplama yoğunluğu sunan, on adede kadar yüksek performanslı PCIe Gen5 GPU'yu barındırmak üzere tasarlanmış 4U çift soketli bir güç merkezini tanıtıyor. Intel’in 5. ve 4. Nesil Xeon® Ölçeklenebilir işlemcileri üzerine kurulu olan bu sunucu, tüm GPU hatlarında optimum bant genişliği dağılımını sağlamak amacıyla PCIe anahtarlama mimarisini kullanarak GPU yoğun operasyonlarda kritik bir tasarım avantajı sunar.
Neden Gigabyte G493-SB1-AAP1'i Seçmelisiniz?
10-GPU desteği ve son derece verimli termal mimarisi ile G493-SB1-AAP1, işlem ölçeği ve yoğunluğun ödün verilemeyeceği senaryolar için tasarlandı. Modüler G/Ç, yedekli güç yapılandırması ve kapsamlı GPU-CPU iletişim yolları ile AI laboratuvarları, hiperskalalar ve bir sonraki nesil simülasyon platformları için sağlam bir çözüm sunar. Sistem, sürekli performans için optimize edilmiş bir kasada, hızlı veri aktarımı, sadeleştirilmiş GPU senkronizasyonu ve olağanüstü iş yükü esnekliği sağlar.
Gigabyte’ın kurumsal portföyü, veri odaklı kuruluşların sürekli değişen taleplerini karşılamak için son teknoloji mühendisliği sanayiyle uyumlu standartlarla harmanlar. Her GPU sunucu titizlikle doğrulanır ve ölçeklenebilirlik, verimlilik ve dayanıklılık göz önünde bulundurularak tasarlanır. İster büyük modelleri ister gerçek zamanlı çıkarımı yürütüyor olsun, Gigabyte sistemleri iş yüklerinizin ödünsüz gelişmesine olanak tanır.
- AI / AI Eğitimi / AI Çıkarımı
- Görsel Hesaplama
- Yüksek Performanslı Hesaplama
Eşsiz GPU yoğunluğu ve kurumsal dayanıklılık arayan kuruluşlar için, Happyware üzerinden temin edilebilen Gigabyte G493-SB1-AAP1, AI ve hızlandırılmış hesaplamada mümkün olanı yeniden tanımlar. Başarılarınızı güvenle güçlendirin.
Gigabyte G493-SB1-AAP1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| G493-SB1-AAP1 | Çift Xeon Scalable 4th Gen / Xeon Scalable 5th Gen İşlemci, 12x Hot-Swap Disk Yuvaları, 12x PCIe, 4x 3000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci Intel Xeon Scalable 4th Gen/Xeon Scalable 5th Gen Intel Xeon Scalable Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Emerald Rapids/Sapphire Rapids |
| Çekirdek Sayısı | 64 adede kadar çekirdek |
| TDP | 350W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x E (LGA 4677) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 32x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 8TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 12x 2.5", 3.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 1x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 3 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 10x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuvası 2x PCIe 5.0 x16 Low-Profile yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 10 Gbps RJ45 üzerinden X710-AT2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | C741 |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x VGA |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A, VGA Port |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 16 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 4x 3000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 4U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, AI Inference, GPU Server, High-performance Computing (HPC), ML training, Visual Computing |
| Genişlik | 448 mm |
| Yükseklik | 176 mm |
| Derinlik | 880 mm |
| Ağırlık | 68.6 kg |
| Not | |
Gigabyte G493-SB1-AAP1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | C741 |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 10 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Dahili M.2: | x1 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 3) 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Full-Length (Standard), Low-Profile |
| Eklenti kartı sayısı: | 12 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 4 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 3000W |
| HDD form faktörü: | 2.5", 3.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 8TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 12 |
| Soğutucu Sayısı: | 16 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, GPU Server, High-performance Computing (HPC), ML training, Visual Computing |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 4U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A, VGA Port |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | G493-SB1-AAP1 |
| İşlemci Kod Adı: | Emerald Rapids, Sapphire Rapids |
| İşlemci Soketi: | E (LGA 4677) |
| İşlemci Türü: | Xeon Ölçeklenebilir 4. Nesil, Xeon Ölçeklenebilir 5. Nesil |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | Intel |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





