G493-SB3-AAP1 | Gigabyte Dual Xeon Scalable 4th Gen Xeon Scalable 5th Gen 4U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte G493-SB3-AAP1
Gigabyte G493-SB3-AAP1 Barebone Sistemi ile Yüksek Performanslı Paralel Hesaplama Yeniden Tanımlandı
Gigabyte G493-SB3-AAP1, 5. ve 4. Nesil Intel® Xeon® Scalable işlemcilerini ve sekiz dual-width PCIe Gen5 GPU'yu destekleyen bir 4U çift soket sunucu olarak karşınızda. Entegre PCIe anahtarları ile tasarlanan bu sistem, çoklu GPU'ların veri yoğun ve eşzamanlı iş yüklerinde bile tam hızda çalışmasını sağlayarak bant genişliği tahsisinde ödün vermiyor.
Neden Gigabyte G493-SB3-AAP1'i Seçmelisiniz?
Bu sunucu, AI eğitimi, büyük ölçekli çıkarım ve bilimsel modelleme alanlarında maksimum hesaplama verimliliği ve sürekli performans gerektirenler için tasarlandı. PCIe anahtar mimarisi, her bir GPU'nun hak ettiği bant genişliğini almasını sağlayarak, geleneksel GPU platformlarında sıklıkla karşılaşılan sınırlamaların önüne geçiyor. GPU optimizasyonlu düzeninin yanı sıra G493-SB3-AAP1, sağlam soğutma, yedekli güç verimliliği ve geleceğe yönelik bağlantı imkanı sunarak, kurumsal AI, derin öğrenme ve görsel hesaplama görevlerinde amaca uygun bir çözüm sunuyor. Gigabyte, hassas mühendisliği en yeni işlemci ve hızlandırıcı ekosistemleriyle uyum içinde harmanlayarak, GPU sunucu yeniliklerinin sınırını belirlemeye devam ediyor. Sistemleri, bilimsel kurumlar, işletmeler ve AI laboratuvarlarının yeni seviyelerde içgörü ve yetenek açığa çıkarmasına olanak tanıyan gerçek dünya koşullarında tutarlı ve doğrulanmış performans sunacak şekilde yapılandırılmıştır.
Temel Uygulamalar:- AI / AI Eğitimi / AI Çıkarımı
- Görsel Hesaplama
- Yüksek Performanslı Hesaplama
Altyapınızda ödün vermeyen bant genişliği talep ediyorsanız, Gigabyte G493-SB3-AAP1'i akıllı, ölçeklenebilir ve hızlandırılmış hesaplama için tasarlanmış bir güç merkezi olarak sunan Happyware'e güvenin.
Gigabyte G493-SB3-AAP1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| G493-SB3-AAP1 | Çift Xeon Scalable 4th Gen / Xeon Scalable 5th Gen İşlemci, 12x Hot-Swap Disk Yuvaları, 18x PCIe, 4x 3000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci Intel Xeon Scalable 4th Gen/Xeon Scalable 5th Gen Intel Xeon Scalable Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Emerald Rapids/Sapphire Rapids |
| Çekirdek Sayısı | 64 adede kadar çekirdek |
| TDP | 350W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x E (LGA 4677) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 32x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 8TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 12x 2.5", 3.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 1x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 3 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 8x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuvası 8x PCIe 5.0 x16 Low-Profile yuvası 2x PCIe 5.0 x16 Low-Profile yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 10 Gbps RJ45 üzerinden X710-AT2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | C741 |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x VGA |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A, VGA Port |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 12 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 4x 3000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | GIGABYTE Management Console web interface, ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC) |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 4U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, ML training, AI Inference |
| Genişlik | 448 mm |
| Yükseklik | 176 mm |
| Derinlik | 880 mm |
| Ağırlık | 79 kg |
| Not | |
Gigabyte G493-SB3-AAP1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | C741 |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 10 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Dahili M.2: | x1 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 3) 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Full-Length (Standard), Low-Profile |
| Eklenti kartı sayısı: | 18 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 4 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 3000W |
| HDD form faktörü: | 2.5", 3.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 8TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 12 |
| Soğutucu Sayısı: | 12 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, ML training |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 4U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A, VGA Port |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | G493-SB3-AAP1 |
| İşlemci Kod Adı: | Emerald Rapids, Sapphire Rapids |
| İşlemci Soketi: | E (LGA 4677) |
| İşlemci Türü: | Xeon Ölçeklenebilir 4. Nesil, Xeon Ölçeklenebilir 5. Nesil |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | Intel |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





