G493-ZB1-AAP1 | Gigabyte Dual EPYC 9004 EPYC 9005 4U Rack Server
| Miktar | Birim fiyatı |
|---|---|
| Kime 1 | €11.252,28 |
| Kime 2 | €11.028,00 €11.252,28 (%1.99kaydedildi) |
| Kime 5 | €10.803,00 €11.252,28 (%3.99kaydedildi) |
| itibaren 10 | €10.578,00 €11.252,28 (%5.99kaydedildi) |
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte G493-ZB1-AAP1
4U Güç Merkezi İçinde 10x PCIe Gen5 GPU ve Gigabyte G493-ZB1-AAP1 Çıplak Sistem ile Ölçeklenebilir AI Hesaplama İçin Amaçlanmış Olarak Üretildi
Gigabyte G493-ZB1-AAP1, 4U form faktöründe yüksek performans yoğunluğunu yeniden tanımlıyor. Bu güçlü sunucu, iki AMD EPYC™ 9005/9004 serisi işlemciyi destekler ve PCIe Gen5 üzerinden on adede kadar çift yuvalı GPU barındırır, her hızlandırıcının bant genişliği ödün vermeden tam potansiyelde çalışmasını sağlamak adına entegre PCIe switch teknolojisiyle geliştirilmiştir. Gelişmiş araştırma laboratuvarları, AI geliştirme platformları ve simülasyon ağır dağıtımları için ideal olan G493-ZB1-AAP1’in switch tabanlı PCIe topolojisi, GPU'lar arasında ve CPU yolları arasında optimal iletişimi garanti eder. Ölçeklenebilir verim, tutarlı gecikme süresi ve kesintisiz hızlanma gerektiren paralel iş yükleri için özel olarak üretilmiştir. İkili 3000W 80 PLUS Platinum güç kaynakları ve hava akışı optimize edilmiş kasa ile eşleştirildiğinde, tam yük altında en yüksek kararlılık için tasarlanmıştır.
Gigabyte G493-ZB1-AAP1 Neden Seçilmeli?
PCIe switch entegrasyonu ile tek bir sunucuda on PCIe Gen5 GPU sunarak G493-ZB1-AAP1, rakip tanımayan bir GPU hesaplama/sunucu ölçeği sunar. Bu tasarım, daha verimli AI eğitimi, grafik işlemleri ve çoklu düğüm simülasyonu performansı sağlamak üzere daha yüksek GPU'dan CPU'ya oranlar sağlar, tüm bunları yaparken enerji ve termal dengeyi korur.
Gigabyte’ın HPC ve AI sunucuları, yüksek verimlilik tasarımı, yeni nesil bağlantılar ve ölçeklenebilir performansa dayanılarak inşa edilmiştir. Platformları, dünya çapında hesaplama ortamlarını cesurca ve güvenle ölçeklendirmeye teşvik ederek tutarlılık, yapılandırılabilirlik ve termal açıdan bilinçli mimaride sürekli liderdir.
- AI / AI Eğitimi / AI Çıkarımı
- Görsel Hesaplama
- Yüksek Performanslı Hesaplama
Happyware'de, inovasyonun temeli olarak altyapının önemini anlıyoruz. Bu yüzden, G493-ZB1-AAP1 gibi sistemleri tamamen yapılandırılmış, test edilmiş ve uygulama ihtiyaçlarınıza uygun olarak teslim ediyoruz. İster bir GPU kümesi dağıtıyor olun, isterse bir araştırma platformu inşa ediyor olun, uzman ekibimiz sorunsuz entegrasyon ve duyarlı destek sağlayarak, asıl önemli olan şeye, yani sonuçlara odaklanabilmenizi sağlar.
Gigabyte G493-ZB1-AAP1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| G493-ZB1-AAP1 | Çift EPYC 9004 / EPYC 9005 İşlemci, 8x Hot-Swap Disk Yuvaları, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 12x PCIe, 4x 3000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci AMD EPYC 9004/EPYC 9005 AMD EPYC Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Genoa/Turin |
| Çekirdek Sayısı | 192 adede kadar çekirdek |
| TDP | 500W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x SP5 (LGA 6096) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 48x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 12TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 8x 2.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 4x 2.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 2x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 3 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 2x PCIe 5.0 x16 Low-Profile yuvası 10x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 1 Gbps RJ45 üzerinden I350-AM2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x VGA |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A, VGA Port |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 16 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 4x 3000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 4U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, GPU Server, High End Enterprise Server, High-performance Computing (HPC), ML training, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Genişlik | 448 mm |
| Yükseklik | 176 mm |
| Derinlik | 880 mm |
| Ağırlık | 69.6 kg |
| Not | |
Gigabyte G493-ZB1-AAP1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | System-on-Chip (SoC) |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 1 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Dahili M.2: | x2 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 3) 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Full-Length (Standard), Low-Profile |
| Eklenti kartı sayısı: | 12 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 4 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 3000W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 12TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 12 |
| Soğutucu Sayısı: | 16 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, GPU Server, High-performance Computing (HPC), High End Enterprise Server, ML training, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 4U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A, VGA Port |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | G493-ZB1-AAP1 |
| Ürün Versiyonu: | Rev-3.x |
| İşlemci Kod Adı: | Genoa, Turin |
| İşlemci Soketi: | SP5 (LGA 6096) |
| İşlemci Türü: | EPYC 9004, EPYC 9005 |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | AMD |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





