G4L3-ZD1-LAX5 | Gigabyte Dual EPYC 9004 EPYC 9005 4U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte G4L3-ZD1-LAX5
Ölçeklenebilir Yapay Zeka Hızlandırma 4U Çift Soketli Sunucu - Gigabyte G4L3-ZD1-LAX5 Barebone Sistemi ile
Gigabyte G4L3-ZD1-LAX5, bir sonraki nesil yapay zeka eğitimi, yüksek performanslı bilgi işlem ve büyük ölçekli veri iş yüklerini güçlendirmek için tasarlanmış, yüksek performanslı 4U çift işlemcili bir sunucu platformudur. AMD EPYC™ 9004/9005 işlemcilerini destekleyen sistem, olağanüstü çekirdek yoğunluğunu NVIDIA HGX™ B200 8-GPU platform desteğiyle birleştirir ve termal verimliliği maksimuma çıkarmak için sıvı soğutmalı bir tasarıma sahiptir. Ultra hızlı depolama için birden fazla Gen5 NVMe ve SATA sürücü yuvası, geniş PCIe 5.0 bağlantısı ve hem işlem hem de hızlandırma için dengeli bir mimariye sahip olan bu sunucu, görev kritik kurumsal ve veri merkezi dağıtımları için tasarlanmıştır.
Neden Gigabyte G4L3-ZD1-LAX5'i Seçmelisiniz?
G4L3-ZD1-LAX5, ölçeklenebilirlik, performans ve verimliliğin optimize edilmiş bir dengesini sunar. AMD EPYC™ 9005 ve 9004 CPU'lar, sektörün önde gelen çekirdek sayıları ve bellek bant genişliği sunarak sunucunun veri yoğun simülasyonları, derin öğrenme eğitimlerini ve paralel iş yüklerini kolaylıkla yönetmesini sağlar. NVIDIA HGX™ B200 GPU'larla entegrasyonu, yapay zeka ve yüksek performanslı bilgi işlem çerçeveleri için dünya standartlarında hızlandırma sağlarken, sıvı soğutma maksimum yük altında operasyonel kararlılığı garanti eder. Kompakt ama güçlü olan bu 4U platform, olağanüstü yoğunluk ve watt başına hesaplama verimliliği sunarak gelişmiş iş yüklerini ölçekleyen organizasyonlar için maliyet etkin bir çözüm haline getirir.
Gigabyte, kurumsal ve yüksek performanslı bilgi işlemin tanınmış bir lideridir ve en yeni CPU, GPU ve bağlantı teknolojileri için optimize edilmiş platformlar sunarak geleceğe hazır çözümler sağlar ve sürekli gelişen kurumsal gereksinimleri karşılar. Bulut sağlayıcıları, araştırma kuruluşları ve işletmeler tarafından dünya çapında güvenilen Gigabyte'ın itibarı, güvenilirlik, ölçeklenebilirlik ve enerji verimliliği üzerine inşa edilmiştir.
- Yapay Zeka / Yapay Zeka Eğitimi / Yapay Zeka Çıkarsaması
- Yüksek Performanslı Bilgi İşlem
Veri merkezinizi Happyware'den Gigabyte G4L3-ZD1-LAX5 Barebone Sistemi ile donatın. Güvenilir ortağınız olarak Happyware, rekabetçi fiyatlandırma ve esnek yapılandırmaların yanı sıra donanımınızı iş yükü gereksinimlerinize göre uyarlamanız için uzman rehberlik sunar. Bu sunucunun kurumsal dönüşümünüzü nasıl hızlandırabileceğini keşfetmek için bugün Happyware ile iletişime geçin.
Gigabyte G4L3-ZD1-LAX5 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| G4L3-ZD1-LAX5 | Çift EPYC 9004 / EPYC 9005 İşlemci, 8x Hot-Swap Disk Yuvaları, 12x PCIe, 8x 3000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci (düğüm başına) AMD EPYC 9004/EPYC 9005 AMD EPYC Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Genoa/Turin |
| Çekirdek Sayısı | 192 adede kadar çekirdek |
| İş Parçacığı | 384 adede kadar iş parçacığı |
| TDP | 500W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x SP5 (düğüm başına) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 24x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 8x 2.5" NVMe Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 8x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuvası 4x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Modüler veya Ayrık GPU | 8 adet GPU içerir |
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 10 Gbps RJ45 üzerinden X710-AT2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x VGA |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A, VGA Port |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 10 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Evet |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 8x 3000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 4U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | GPU |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, GPU Server, High End Enterprise Server, High-performance Computing (HPC), ML training |
| Genişlik | 447 mm |
| Yükseklik | 175.5 mm |
| Derinlik | 901 mm |
| Not | |
Gigabyte G4L3-ZD1-LAX5 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | System-on-Chip (SoC) |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 10 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 8 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Half-Length |
| Eklenti kartı sayısı: | 12 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 8 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 3000W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | No |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 8 |
| Soğutucu Sayısı: | 10 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, GPU Server, High-performance Computing (HPC), High End Enterprise Server, ML training |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 4U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A, VGA Port |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | GPU |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | G4L3-ZD1-LAX5 |
| İşlemci Kod Adı: | Genoa, Turin |
| İşlemci Soketi: | SP5 |
| İşlemci Türü: | EPYC 9004, EPYC 9005 |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | AMD |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





