G4L4-SD1-LAX5 | Gigabyte Dual Xeon 6 SoC Xeon 6500 w/ P-cores Xeon 6700 w/ E-cores Xeon 6700 w/ P-cores 4U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte G4L4-SD1-LAX5
Gigabyte G4L4-SD1-LAX5 Barebone Sistemi ile Çığır Açan AI ve HPC Performansı
Gigabyte G4L4-SD1-LAX5, HPC ve büyük ölçekli AI iş yükleri için bir üst performans neslini sunmak üzere mühendislik edilmiş, özel yapım bir 4U çift işlemcili platformdur. En son Intel® Xeon® 6 işlemciler ve NVIDIA HGX™ B200 ile doğrudan sıvı soğutma (DLC) bir araya gelerek, bu sistem olağanüstü yoğunluk, bant genişliği ve verimlilik sağlamaktadır. Sağlam PCIe Gen5 bağlantısı, geniş bellek desteği ve optimize edilmiş soğutma teknolojisi ile G4L4-SD1-LAX5, AI model eğitimi, bilimsel simülasyonlar ve yüksek verimli veri analitiği gibi veri yoğun görevleri hızlandırmak için tasarlandı.
Neden Gigabyte G4L4-SD1-LAX5 Tercih Edilmeli?
G4L4-SD1-LAX5, organizasyonların AI ve HPC operasyonlarını güvenle ölçeklendirmelerine yardımcı olarak benzersiz bir hesaplama gücü ve verimlilik dengesi sunar. Çift Intel Xeon 6 işlemcileri, gelişmiş çok çekirdekli performans sunarken, NVIDIA HGX B200 platformu en zorlu AI modelleri için benzersiz GPU hızlandırmayı sağlar. PCIe Gen5 maksimum G/Ç verimi sunarken, doğrudan sıvı soğutma sürekli iş yükleri altında stabil termal yönetim sağlar ve bu sistem, kuruluşların ihtiyaç duyduğu ölçeklenebilirlik, güvenilirlik ve uzun vadeli verimliliği sunar.
Gigabyte, yüksek performanslı bilgi işlem ve kurumsal sunucularda lider olarak itibar kazanmıştır; hassas mühendislik ve kanıtlanmış güvenilirliği bir araya getirir. En yeni CPU ve GPU teknolojilerini esnek, gerçek dünya sistem tasarımlarına sürekli entegre ederek, Gigabyte bulut sağlayıcıları, araştırma enstitüleri ve işletmeler tarafından güvenilen çözümler sunar. Enerji verimliliği, ölçeklenebilirlik ve uzun vadeli destek taahhüdü, kuruluşların kritik operasyonlar için güvenle konuşlandırılmasını sağlar.
- AI / AI Eğitimi / AI Çıkarsamaları
- Görsel Bilişim
- Yüksek Performanslı Hesaplama
Gigabyte G4L4-SD1-LAX5'in tam yeteneklerini Happyware ile deneyimleyin. Uzman konfigürasyondan sürekli desteğe kadar, işinizin ileri gitmesi için ihtiyaç duyduğunuz güvenilirlik, esneklik ve performansı sağlıyoruz. Geleceğe dönük AI ve HPC altyapınız için Happyware'i partneriniz olarak seçin.
Gigabyte G4L4-SD1-LAX5 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| G4L4-SD1-LAX5 | Çift Xeon 6 SoC / Xeon 6500 w/ P-cores / Xeon 6700 w/ E-cores / Xeon 6700 w/ P-cores İşlemci, 8x Hot-Swap Disk Yuvaları, 12x PCIe, 8x 3000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci Intel Xeon 6 SoC/Xeon 6500 w/ P-cores/Xeon 6700 w/ E-cores/Xeon 6700 w/ P-cores Intel Xeon 6 Serisi İşlemciler 6th Nesil, Granite Rapids/Sierra Forest |
| Çekirdek Sayısı | 288 adede kadar çekirdek |
| TDP | 350W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x E2 (LGA 4710) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 32x DIMM yuvası ECC DDR5 MRDIMM/RDIMM, 8TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 8x 2.5" NVMe Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 2x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 5 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 8x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuvası 4x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuvası |
| GPU | |
|---|---|
| Modüler veya Ayrık GPU | 8 adet GPU içerir |
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 10 Gbps RJ45 üzerinden X710-AT2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x VGA |
| Ön Panel | IPMI Management Port, LED Indicators, USB Type-A, VGA Port |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 10 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Evet |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 8x 3000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 4U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, GPU Server, High End Enterprise Server, High-performance Computing (HPC) |
| Genişlik | 447 mm |
| Yükseklik | 175.3 mm |
| Derinlik | 900 mm |
| Not | |
Gigabyte G4L4-SD1-LAX5 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | System-on-Chip (SoC) |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 10 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Dahili M.2: | x2 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 5) 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 8 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Half-Length |
| Eklenti kartı sayısı: | 12 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 8 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 3000W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 8TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | No |
| RAM DIMM Türü: | MRDIMM, RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 8 |
| Soğutucu Sayısı: | 10 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, GPU Server, High-performance Computing (HPC), High End Enterprise Server |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 4U |
| Ön Giriş/Çıkış: | IPMI Management Port, LED Indicators, USB Type-A, VGA Port |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | G4L4-SD1-LAX5 |
| İşlemci Kod Adı: | Granite Rapids, Sierra Forest |
| İşlemci Soketi: | E2 (LGA 4710) |
| İşlemci Türü: | Xeon 6 SoC, Xeon 6500 w/ P-cores, Xeon 6700 w/ E-cores, Xeon 6700 w/ P-cores |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | Intel |
| Şasi Girişi Algılama: | No |






