H274-A81-LAZ1 | Gigabyte Dual Xeon 6 SoC Xeon 6900 w/ P-cores 2U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte H274-A81-LAZ1
Gelişmiş Çoklu Düğüm Performansı ve Verimli DLC Soğutma ile Yüksek Yoğunluklu Gigabyte H274-A81-LAZ1 Barebone Sistem
Gigabyte H274-A81-LAZ1'i tanıtıyoruz, hesaplama yoğunluğu, I/O bant genişliği ve termal performansın ödün vermeden bir arada bulunması gereken ortamlar için tasarlanmış, yüksek verimliliğe sahip 2U 4 düğümlü bir sunucu. Intel® Xeon® 6 işlemcilerden yararlanan bu sistem, her düğüm başına çift soket mimarisini destekleyerek kompakt bir alanda gerçek çoklu düğüm kapasitesi sunar ve performans yoğun iş yükleri arasında dikkat çekici bir ölçeklenebilirlik sağlar. HPC kümelemesi, bulut tabanlı altyapılar ve ölçeklenebilir veri merkezlerinde kullanılmak üzere optimize edilmiş olan H274-A81-LAZ1, her modülde yüksek hızlı, düşük gecikmeli veri erişimini sağlayan, her düğümde sekiz Gen5 NVMe/SATA/SAS-4 yuvası içerir. Her düğüm bağımsız çalışarak, araştırma, analiz ve uç yoğuşmalama gibi ortamların değişken performans gereksinimlerini yönetmek için verimli iş yükü ayırma veya konteyner tabanlı düzenleme sağlar.
Gigabyte H274-A81-LAZ1 Neden Seçilmeli?
H274-A81-LAZ1, performanstan ödün vermeden dikkat çekici bir konsolidasyon sağlayarak, 2U kasada dört sunucunun gücünü size sunar. Yüksek hızlı Gen5 depolama, düğüm başına çift soket hesaplama ve ileri düzey soğutma desteğini bir araya getirerek, altyapıyı basitleştirirken hesaplama çıktısını artırmayı hedefleyen işletmeler için ideal bir çözüm sunar.
Gigabyte, yüksek yoğunluklu bilişimde öncü olarak, bugün değişen kurumsal ihtiyaçlara ayak uyduran modüler ve enerji bilinçli sunucu tasarımları sunar. Yeni nesil teknolojilere ve platform güvenilirliğine olan sürekli odakları sayesinde, müşteriler sadece mevcut gereksinimlerini karşılayan değil, gelecekteki yeniliklere de uyum sağlayacak çözümlerden fayda görür.
- HPC
- HCI
- Hibrit/Özel Bulut Sunucusu
Happyware'de, daha hızlı değil daha akıllı bir dağıtım yapmanıza yardımcı oluyoruz. Sadece Gigabyte H274-A81-LAZ1'ı sağlamıyoruz. Konfigürasyon uzmanlığı, altyapı içgörüsü ve hedeflerinize uygun sürekli destek de sunuyoruz. İster bir veri merkezi inşa ediyor, ister birden fazla iş yükünü konsolide ediyor olun, isterse de modüler hesaplamayı ölçekli olarak dağıtıyor olun, ekibimiz dağıtımınızın stratejik, sorunsuz ve geleceğe hazır olmasını sağlar.
Gigabyte H274-A81-LAZ1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| H274-A81-LAZ1 | Çift Xeon 6 SoC / Xeon 6900 w/ P-cores İşlemci, 2x Hot-Swap Disk Yuvaları, 2x PCIe, 2x 3600W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci (düğüm başına) Intel Xeon 6 SoC/Xeon 6900 w/ P-cores Intel Xeon 6 Serisi İşlemciler 6th Nesil, Granite Rapids |
| Çekirdek Sayısı | 288 adede kadar çekirdek |
| TDP | 500W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x BR (LGA 7529) (düğüm başına) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 24x DIMM yuvası ECC DDR5 MRDIMM/RDIMM, 24TB'a kadar RAM (düğüm başına) |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 2x 2.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası (düğüm başına) |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 2x PCIe 5.0 x16 Low-Profile yuvası (düğüm başına) |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 1 Gbps RJ45 üzerinden I350-AM2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) (düğüm başına) |
| Video | 1x Mini DisplayPort 1.1 (düğüm başına) |
| Ön Panel | LED Indicators |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 4 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Evet |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 3600W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), ASPEED AST2620 Chassis Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 2U Rack |
| Düğüm Sayısı | 4 Hot-Pluggable Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | Enterprise Applications, Enterprise Server, High End Enterprise Server, High-performance Computing (HPC), Hybrid/Private Cloud Server, Hyperconverged Storage, Hyperscale / Hyperconverged |
| Genişlik | 447 mm |
| Yükseklik | 86.8 mm |
| Derinlik | 895 mm |
| Ağırlık | 52.2 kg |
| Not | |
Gigabyte H274-A81-LAZ1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | System-on-Chip (SoC) |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 1 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 4 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Low-Profile |
| Eklenti kartı sayısı: | 2 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 3600W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 24TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | MRDIMM, RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 2 |
| Soğutucu Sayısı: | 4 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | Enterprise Applications, Enterprise Server, Hibrit/Özel Bulut Sunucusu, High-performance Computing (HPC), High End Enterprise Server, Hyperconverged Storage, Hyperscale / Hyperconverged |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 2U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, Windows Server |
| Ürün Modeli: | H274-A81-LAZ1 |
| İşlemci Kod Adı: | Granite Rapids |
| İşlemci Soketi: | BR (LGA 7529) |
| İşlemci Türü: | Xeon 6 SoC, Xeon 6900 w/ P-cores |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | Intel |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





