R163-SG0-AAC1 | Gigabyte Single Xeon Scalable 4th Gen Xeon Scalable 5th Gen 1U Rack Server
| Miktar | Birim fiyatı |
|---|---|
| Kime 1 | €3.122,30 |
| Kime 5 | €3.028,70 €3.122,30 (%3kaydedildi) |
| Kime 10 | €2.966,20 €3.122,30 (%5kaydedildi) |
| itibaren 20 | €2.903,80 €3.122,30 (%7kaydedildi) |
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte R163-SG0-AAC1
AI ve Sanallaştırma için Optimize Edilmiş 1U Mimarisi: Gigabyte R163-SG0-AAC1 Barebone Sistemi
Gigabyte R163-SG0-AAC1, yüksek yoğunluklu ortamlarda olağanüstü işlem verimliliği sağlamak üzere uzmanlıkla tasarlanmıştır; alanın sınırlı olduğu ve performansın ödün verilmez olduğu durumlar için idealdir. 5. ve 4. Nesil Intel® Xeon® Scalable işlemciler ve tek bir PCIe Gen5 x16 GPU yuvası desteği ile bu 1U rack sunucu, hesaplama, hızlandırma ve yönetilebilirlik arasında cazip bir denge sağlar ve bunu şık ve termal olarak optimize edilmiş bir kasada sunar.
Neden Gigabyte R163-SG0-AAC1'i Seçmelisiniz?
Bu model, veri hattı işleme, hafif AI çıkarımı veya sanallaştırılmış iş yükleri gibi güvenilir CPU gücü ile hedeflenmiş GPU hızlandırmasının gerekli olduğu senaryolarda öne çıkar. 2TB'a kadar yüksek hızlı DDR5 belleği destekler ve geliştirilmiş esneklik için iki yuvaya sahip GPU uyumluluğu sunar. R163-SG0-AAC1 ayrıca aletsiz sürücü yuvası entegrasyonu, optimize edilmiş hava akışı tasarımı ve çeşitli dağıtım ihtiyaçlarında kurumsal düzeyde güvenilirliği sağlamak için sağlam bir güç profili ile birlikte gelir. Kısıtlı raf alanında yüksek performanslı ve güvenilir altyapıyı arayanlar için rafine bir çözümdür. Gigabyte, ileriye dönük uyumlu ve uzun ömür için mühendisliği yapılmış platformlar sunarak rack sunucu mükemmelliği standartlarını yeniden tanımlamaya devam ediyor. Kaliteli bileşenler ve sezgisel sistem yönetimi konusundaki itibarı ile Gigabyte sunucuları, AI, HPC ve kurumsal sanallaştırma ihtiyaçları için endüstriler arasında güveniliyor—veri mimarisini geleceğe yönelik güvence altına almak isteyen organizasyonlar için güvenilir bir ortak.
Ana Uygulamalar:- AI / AI Eğitimi / AI Çıkarımı
- Görsel Bilgi İşlem
- Ağ
- Hibrit/Özel Bulut Sunucusu
Happyware'de, tek tip bir çözümün kurumsal BT'ye uymadığını anlıyoruz. Bu nedenle, dağıtımınızın hem sorunsuz hem de stratejik olarak hizalanmasını sağlamak için uzman görüşleri, proaktif destek ve hızlı yerine getirme ile desteklenen Gigabyte R163-SG0-AAC1 gibi kişiselleştirilmiş sunucu yapılandırmaları sunuyoruz.
Gigabyte R163-SG0-AAC1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| R163-SG0-AAC1 | Tek Xeon Scalable 4th Gen / Xeon Scalable 5th Gen İşlemci, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 3x PCIe, 1x OCP, 2x 1300W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Tek İşlemci Intel Xeon Scalable 4th Gen/Xeon Scalable 5th Gen Intel Xeon Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Emerald Rapids/Sapphire Rapids |
| TDP | 350W'a kadar cTDP desteği |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 1x E (LGA 4677) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 16x DIMM yuvası ECC DDR5 3DS-RDIMM/RDIMM, 4TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 4x 2.5", 3.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 1x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 3 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 2x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuvası 1x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuva |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 1x PCIe 5.0 x16 OCP NIC 3.0 SFF yuva |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | C741 |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici), 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x Mini DisplayPort 1.1 |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 8 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 1300W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Platinum Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Platinum |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 1U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | Enterprise-Class |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, High End Enterprise Server, Hybrid/Private Cloud Server, ML training, Networking, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Genişlik | 438 mm |
| Yükseklik | 43.5 mm |
| Derinlik | 815 mm |
| Not | |
Gigabyte R163-SG0-AAC1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | C741 |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Platinum |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili M.2: | x1 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 3) 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Full-Length (Standard), Full-Height Half-Length |
| Eklenti kartı sayısı: | 3 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 1300W |
| HDD form faktörü: | 2.5", 3.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 4TB |
| Performans Sınıfı: | Enterprise-Class |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | 3DS-RDIMM, RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 4 |
| Soğutucu Sayısı: | 8 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, Hibrit/Özel Bulut Sunucusu, High End Enterprise Server, ML training, Networking, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 1U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | R163-SG0-AAC1 |
| İşlemci Kod Adı: | Emerald Rapids, Sapphire Rapids |
| İşlemci Soketi: | E (LGA 4677) |
| İşlemci Türü: | Xeon Ölçeklenebilir 4. Nesil, Xeon Ölçeklenebilir 5. Nesil |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | Intel |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





