R163-ZG6-AAL2 | Gigabyte Single EPYC 9004 EPYC 9005 1U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte R163-ZG6-AAL2
Gigabyte R163-ZG6-AAL2 Barebone Sistemi ile 1U Tasarımda Ultra İnce GPU Hızlandırma
Gigabyte R163-ZG6-AAL2'yi tanıtıyoruz; bu sistem, inanılmaz derecede kompakt bir 1U rackmount kasada yüksek performanslı hesaplama yetenekleri sunar. AMD EPYC™ 9005/9004 serisi işlemcilerle güçlendirilmiş tek işlemcili ortamlar için özel olarak tasarlanan bu sistem, mükemmel enerji verimliliği ve hesaplama yoğunluğu sunar dar alanlarda yer kazanmak adına GPU geliştirilmiş uygulamalar için mükemmel uyum sağlar. Bir çift genişlikte PCIe Gen5 GPU'yu destekleyerek, en kısıtlı kurulumlara bile kurumsal sınıf bir hızlandırma getirir.
Neden Gigabyte R163-ZG6-AAL2'yi Seçmelisiniz?
Operasyonel esneklik ve termal verimlilik gözetilerek tasarlanan R163-ZG6-AAL2, form faktörü ile GPU yeteneği arasında ideal dengeyi sağlar. Mimarisi, tek soketli AMD EPYC™ işlemciler için basitleştirilmiş olup, yüksek çekirdek sayıları ve yüksek hızlı DDR5 bellek bant genişliği sunar. Sistem, güçlü modern GPU'ları barındırabilen tam yükseklikte bir PCIe Gen5 x16 yuvasını desteklerken, ince 1U muhafaza içerisinde en iyi hava akışını sağlar. Bu, AI sonucumlama, uç konuşlandırmalar ve değerli raf alanının önemli olduğu VDI dağıtımları için olağanüstü bir seçim olmasını sağlar.
Gigabyte, performans bütünlüğüne olan bağlılığı ve geleceği düşünen tasarımıyla GPU'ya yönelik sistem mühendisliğinde liderliğini sürdürüyor. Platformları, bileşen dayanıklılığı, soğutma güvenilirliği ve en gelişmiş işlem ve hızlandırma teknolojilerine hazır oluşlarıyla bilinir. Araştırma merkezlerinden kurumsal uç ağlara kadar, Gigabyte sistemleri kritik görev ortamlarında güvenilir sonuçlar sunmaya devam ediyor.
- AI / AI Eğitimi / AI Sonucumlama
- Görsel Hesaplama
- Ağ
- Hibrit/Özel Bulut Sunucusu
Gigabyte R263-SG0-AAE1 ile altyapı performansınızı yeniden tanımlayın, artık Happyware aracılığıyla mevcut. İster bir AI stack inşa ediyor olun ister yüksek çıktılı GPU kümelerini ölçeklendiriyor olun, Happyware, uyumlu bir konuşlandırma, uzman tavsiyesi ve arzunuzu karşılamak için sürekli destek sunar. Bugün ekibimizle konuşun ve bir sonraki adımı birlikte oluşturalım.
Gigabyte R163-ZG6-AAL2 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| R163-ZG6-AAL2 | Tek EPYC 9004 / EPYC 9005 İşlemci, 16x Hot-Swap Disk Yuvaları, 3x PCIe, 1x OCP, 2x 2700W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Tek İşlemci AMD EPYC 9004/EPYC 9005 AMD EPYC Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Genoa/Turin |
| Çekirdek Sayısı | 192 adede kadar çekirdek |
| TDP | 500W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 1x SP5 |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 24x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 6TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 16x E3.S NVMe Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 2x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 3 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 2x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuvası 1x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuva |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 1x PCIe 5.0 x16 OCP NIC 3.0 SFF yuva |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 1x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici), 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x Mini DisplayPort 1.1 |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 8 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 2700W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 1U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, AI Inference, All Flash Storage, Database Processing and Storage, Enterprise Applications, Enterprise Server, High End Enterprise Server, Hybrid/Private Cloud Server, ML training, Networking, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Genişlik | 438 mm |
| Yükseklik | 43.5 mm |
| Derinlik | 815 mm |
| Not | |
Gigabyte R163-ZG6-AAL2 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | System-on-Chip (SoC) |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili M.2: | x2 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 3) 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Full-Length (Standard), Full-Height Half-Length |
| Eklenti kartı sayısı: | 3 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 2700W |
| HDD form faktörü: | E3.S |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 6TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 16 |
| Soğutucu Sayısı: | 8 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, All Flash Storage, Database Processing and Storage, Enterprise Applications, Enterprise Server, Hibrit/Özel Bulut Sunucusu, High End Enterprise Server, ML training, Networking, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 1U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | R163-ZG6-AAL2 |
| İşlemci Kod Adı: | Genoa, Turin |
| İşlemci Soketi: | SP5 |
| İşlemci Türü: | EPYC 9004, EPYC 9005 |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | AMD |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





