R183-SF2-IAL1 | Gigabyte Dual Xeon Scalable 4th Gen Xeon Scalable 5th Gen 1U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte R183-SF2-IAL1
Yapay Zeka Dağıtımlarında Yoğunluğu Yeniden Tanımlayın ve Gigabyte R183-SF2-IAL1 Barebone Sistemi ile Sürdürülebilirliği Dengeleyen 1U Sunucuyu Keşfedin
Gigabyte R183-SF2-IAL1, daldırma soğutma ortamları için özel olarak üretilmiş bir 1U raf sunucusudur. Beşinci ve dördüncü nesil Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemcileri destekleyen bu sistem, yapay zeka eğitimi, yüksek performanslı bilgi işlem simülasyonları ve veri analitiği için gelişmiş paralel işlem amaçlı olarak tasarlanmıştır ve hepsi son derece kompakt bir alanda sunulmaktadır. Tek bir raf ünitesinde dört adet çift genişlik PCIe Gen5 GPU'yu desteklemesi, BT mimarlarına ısıl verimlilikten ödün vermeden yoğun işlem gücü dağıtma özgürlüğü sağlar.
Neden Gigabyte R183-SF2-IAL1 Tercih Edilmeli?
R183-SF2-IAL1, ölçekli daldırma kullanıma hazır dağıtımları mümkün kılar, en son CPU/GPU hızlandırma teknolojisini sıvı soğutmalı sürdürülebilirlik için optimize edilmiş bir tasarımla birleştirir. En yeni DDR5 belleği ve PCIe Gen5 hızını destekleyen bu platform, yoğun form faktöründe hem işlem hem de G/Ç performansı maksimize eder. Yenilikçi yerleşimi, servis ve entegrasyonun kolaylığı sağlanırken daldırma tankları ile uyumlu hava akımı optimizasyonu sunar. Enerji tasarrufu hedefleyen veri merkezleri, yapay zeka araştırma laboratuvarları ve işlem kapasitesini artırırken güç kullanımı etkinliğini azaltmayı hedefleyen yüksek performanslı bilgi işlem kümeleri için ideal bir seçenektir. Gigabyte, performansı, güvenilirliği ve yeniliği bir araya getirerek sunucu sınıfı mükemmellik sunmaya devam eder. Daldırma kullanıma hazır raflardan yapay zeka optimizasyonlu mimarilere kadar geleceğe hazır platformlar geliştirme taahhüdü, her sistemin sürdürülebilir operasyonel faydalarla kurumsal düzeyde performans sunmasını sağlar. İster kenarda dağıtım yapın, ister exascale iş yüklerine kadar ölçeklenin, Gigabyte sistemleri vizyon hızınızda hareket etmek üzere tasarlanmıştır.
Temel Uygulamalar:- Yapay Zeka / Yapay Zeka Eğitimi / Yapay Zeka Çıkarımı
- Görsel Bilgi İşlem
- Yüksek Performanslı Bilgi İşlem
- Ağ
- Hibrit/Özel Bulut Sunucusu
Daldırma soğutmalı işlemi Gigabyte R183-SF2-IAL1 ile hızlandırın, şimdi Happyware aracılığıyla mevcut. Entegrasyon desteğinden özel yapılandırmalara kadar, Happyware yatırımınızın tamamını almanızı, performans hedeflerinize göre kişiselleştirilmiş rehberlik ve hizmeti sunar.
Gigabyte R183-SF2-IAL1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| R183-SF2-IAL1 | Çift Xeon Scalable 4th Gen / Xeon Scalable 5th Gen İşlemci, 2x Hot-Swap Disk Yuvaları, 7x PCIe, 1x OCP, 2x 2700W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci Intel Xeon Scalable 4th Gen/Xeon Scalable 5th Gen Intel Xeon Scalable Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Emerald Rapids/Sapphire Rapids |
| Çekirdek Sayısı | 64 adede kadar çekirdek |
| TDP | 350W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x E (LGA 4677) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 32x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 8TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 2x 2.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 1x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuva 2x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuvası 1x PCIe 4.0 x8 Low-Profile yuva 1x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuva 1x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuva 1x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuva |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 1x PCIe 5.0 x16 OCP NIC 3.0 SFF yuva |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | C741 |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x Mini DisplayPort 1.1 |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Hayır |
| Soğutucu Adedi | 0 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 2700W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | SUSE Linux Enterprise Server Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 1U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, High End Enterprise Server, High-performance Computing (HPC), Hybrid/Private Cloud Server, ML training, Networking, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Genişlik | 448 mm |
| Yükseklik | 43.5 mm |
| Derinlik | 900 mm |
| Not | |
Gigabyte R183-SF2-IAL1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | C741 |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Full-Length (Standard), Full-Height Half-Length, Low-Profile |
| Eklenti kartı sayısı: | 7 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 2700W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 8TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 2 |
| Soğutucu Sayısı: | 0 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, Hibrit/Özel Bulut Sunucusu, High-performance Computing (HPC), High End Enterprise Server, ML training, Networking, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 1U |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | SUSE Linux Enterprise Server, Windows Server |
| Ürün Modeli: | R183-SF2-IAL1 |
| İşlemci Kod Adı: | Emerald Rapids, Sapphire Rapids |
| İşlemci Soketi: | E (LGA 4677) |
| İşlemci Türü: | Xeon Ölçeklenebilir 4. Nesil, Xeon Ölçeklenebilir 5. Nesil |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | Intel |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





