R183-Z93-LAJ1 | Gigabyte Dual EPYC 9004 EPYC 9005 1U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte R183-Z93-LAJ1
Gigabyte R183-Z93-LAJ1 Barebone Sistemi ile Yoğun Yüksek Yoğunluklu Gen5 NVMe ve DLC Soğutma Özellikli 1U AMD EPYC™ Platformu
Gigabyte R183-Z93-LAJ1, yüksek verimlilik sağlamak üzere tasarlanmış bir barebone sistemdir ve AMD EPYC™ 9005/9004 işlemci ailesi etrafında şekillendirilmiştir. Olağanüstü çekirdek ölçeklenebilirliğini en son PCIe Gen5 mimarisiyle birleştirir. Dört adede kadar sıcak takas yapılabilen NVMe, SATA veya SAS-4 sürücüsünü destekleyerek çeşitli sanallaştırılmış ve gecikme duyarlı iş yükleri arasında son derece hızlı veri işleme imkanı sunar.
Gigabyte R183-Z93-LAJ1'i Neden Seçmelisiniz?
Bu sistem, modern uygulamalar için AI çıkarımı, gerçek zamanlı analizler ve işlem verileri hizmetleri gibi yerel Gen5 depolama kanalları ile performans standartlarını yükseltir, bant genişliğini artırır. Yedek DLC'ye hazır soğutma ve Platinum seviyeli PSU desteği ile yüksek yoğunluklu ortamlarda hem termal hem de güç kararlılığı sağlanır. Dengeli I/O profili, genişleme esnekliği ve çift AMD EPYC™ soket tasarımı, en zorlu sunucu dağıtımlarında hesaplama ve verimlilik uyumu sağlar.
Gigabyte, bilgi işlem, bellek ve bağlantıdaki en yeni standartlara yönelik ileri görüşlü desteği ile kurumsal sunucu mühendisliğinde liderliğini sürdürmektedir. Platformları, termal güvenilirlik, PCIe kanal verimliliği ve levha düzeyinde dayanıklılık açısından hassas bir şekilde optimize edilmiştir, işletmelere ölçeklenebilirlik, çalışma süresi ve toplam sistem değeri açısından avantaj sağlar.
- Ağ İletişimi
- Hibrit/Özel Bulut Sunucusu
Altyapı hedeflerinizin uzman tarafından uyarlanmış donanım çözümleri, güvenilir destek ve sektör lideri teslimat hassasiyeti ile buluştuğu Happyware ile Gen5 dönemine Gigabyte R183-Z93-LAJ1 ile geçiş yapın.
Gigabyte R183-Z93-LAJ1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| R183-Z93-LAJ1 | Çift EPYC 9004 / EPYC 9005 İşlemci, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 1x PCIe, 2x OCP, 2x 2000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci AMD EPYC 9004/EPYC 9005 AMD EPYC Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Genoa/Turin |
| Çekirdek Sayısı | 192 adede kadar çekirdek |
| TDP | 500W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x SP5 |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 24x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 6TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 4x 3.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 3x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 3 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 1x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuva |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 2x PCIe 5.0 x16 OCP NIC 3.0 SFF yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 1 Gbps RJ45 üzerinden I350-AM2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici), 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x Mini DisplayPort 1.1 |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 8 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Evet |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 2000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 1U Rack |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | Enterprise-Class |
| Kullanım Alanı | Networking |
| Genişlik | 438 mm |
| Yükseklik | 43.5 mm |
| Derinlik | 815 mm |
| Ağırlık | 29.4 kg |
| Not | |
Gigabyte R183-Z93-LAJ1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | System-on-Chip (SoC) |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 1 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Dahili M.2: | x3 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 3) 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Half-Length |
| Eklenti kartı sayısı: | 1 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 2000W |
| HDD form faktörü: | 3.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 6TB |
| Performans Sınıfı: | Enterprise-Class |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 4 |
| Soğutucu Sayısı: | 8 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | Networking |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 1U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | R183-Z93-LAJ1 |
| Ürün Versiyonu: | Rev-3.x |
| İşlemci Kod Adı: | Genoa, Turin |
| İşlemci Soketi: | SP5 |
| İşlemci Türü: | EPYC 9004, EPYC 9005 |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | AMD |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





