R183-ZF0-AAJ1 | Gigabyte Dual EPYC 9004 EPYC 9005 1U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte R183-ZF0-AAJ1
Gigabyte R183-ZF0-AAJ1 Barebone Sistemi ile GPU İvmeli Edge Altyapısını Yeniden Tanımlayan Yüksek Yoğunluklu Güç
Gigabyte R183-ZF0-AAJ1, ince bir 1U raf şasisinde hesaplama yoğunluğu, GPU hızlandırma ve depolama verimliliği arasında mükemmel bir denge sunar. Çift AMD EPYC™ 9005/9004 serisi işlemcilerle desteklenen bu sunucu, modern sanallaştırma, AI çıkarımı ve yüksek verimlilik performansı talep eden kurumsal iş yükleri için tasarlanmıştır; bu, alan tasarrufu sağlayan dağıtımlarda gereklidir. 24 adede kadar DDR5 DIMM ve tam boy PCIe Gen5 GPU desteği ile uç bilişim, AI hazır altyapı ve bulut tabanlı ortamlar için yeni nesil hız ve esneklik sunar.
Neden Gigabyte R183-ZF0-AAJ1'yi Tercih Etmelisiniz?
Bu model, yüksek hesaplama yoğunluğu ve GPU hızlandırmalı görevlerin dar fiziksel sınırlara sığması gereken dağıtımlarda mükemmeldir. R183-ZF0-AAJ1, modern AI hızlandırıcıları veya ağ kartları için ideal olan dört önden erişilebilir sürücü yuvasına (Gen5 NVMe, SATA veya SAS destekli) ve bir PCIe Gen5 x16 yuvasına entegre edilmiş ince bir 1U form faktörü sunar. Gelişmiş termal optimizasyon, güvenilirliği ödün vermeden sağlar ve OCP 3.0 NIC modülleri, AST2600 BMC yönetimi ve yedek güç seçeneklerini destekleyerek veri merkezi standartlarına yükseltir. Yüksek hızlı teslimat ve sürekli çalışma süresi için rafine edilmiş kompakt bir çalışma aracı.
Gigabyte sunucuları, mühendislik hassasiyeti, bileşen kalitesi ve Intel'den AMD'ye, GPU'dan DPU'ya kadar geniş mimari desteği temsil eder. Geleceğe yönelik bir vizyonla, Gigabyte, PCIe Gen5, DDR5 ve daldırma hazır teknolojileri gibi en yeni teknolojileri gerçek dünya sunucu platformlarına entegre eder; bu platformlar da tutarlı şekilde verimlilik, ölçeklenebilirlik ve güvenilir performans sunar.
- Yapay Zeka / Yapay Zeka Çıkarımı
- Görsel Bilişim
- Ağ Oluşturma
- Hibrit/Özel Bulut Sunucusu
Gigabyte R183-ZF0-AAJ1 ile raf ölçekli bilişimin sınırlarını zorlayın, şimdi Happyware'de mevcut. AI altyapısının geleceğini mi inşa ediyorsunuz yoksa uçta bilişimi mi kolaylaştırıyorsunuz, uzman rehberlik ve güvenilir hizmetle desteklenen özel sunucu çözümleri sağlamak için Happyware'e güvenin.
Gigabyte R183-ZF0-AAJ1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| R183-ZF0-AAJ1 | Çift EPYC 9004 / EPYC 9005 İşlemci, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 3x PCIe, 1x OCP, 2x 2000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci AMD EPYC 9004/EPYC 9005 AMD EPYC Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Genoa/Turin |
| Çekirdek Sayısı | 192 adede kadar çekirdek |
| TDP | 400W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x SP5 |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 24x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 6TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 4x 2.5", 3.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 1x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 3 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key 1x M.2 yuva , Arayüz: PCIe Gen 3 , Form Faktörü: M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 1x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuva 1x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuva 1x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuva |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 1x PCIe 5.0 x16 OCP NIC 3.0 SFF yuva |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 4x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x Mini DisplayPort 1.1 |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 9 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 2000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 1U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | High-End |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, High End Enterprise Server, Hybrid/Private Cloud Server, Networking, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Genişlik | 438 mm |
| Yükseklik | 43.5 mm |
| Derinlik | 815 mm |
| Ağırlık | 23 kg |
| Not | |
Gigabyte R183-ZF0-AAJ1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | System-on-Chip (SoC) |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili M.2: | x1 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 3) 0, x1 M-Key M.2 2280 PCIe Gen 3 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Full-Length (Standard), Full-Height Half-Length |
| Eklenti kartı sayısı: | 3 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 2000W |
| HDD form faktörü: | 2.5", 3.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 6TB |
| Performans Sınıfı: | Yüksek Kalite |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 4 |
| Soğutucu Sayısı: | 9 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, Enterprise Applications, Enterprise Server, Hibrit/Özel Bulut Sunucusu, High End Enterprise Server, Networking, Visual Computing, Visualization/Simulation |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 1U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | R183-ZF0-AAJ1 |
| Ürün Versiyonu: | Rev-3.x |
| İşlemci Kod Adı: | Genoa, Turin |
| İşlemci Soketi: | SP5 |
| İşlemci Türü: | EPYC 9004, EPYC 9005 |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | AMD |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





