R283-P92-AAL1 | Gigabyte Dual AmpereOne 2U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte R283-P92-AAL1
AmpereOne-Optimizasyonlu Platformda Arm Tabanlı İnovasyon, Gigabyte R283-P92-AAL1 Barebone Sistemi ile Veri Merkezi Yüksekliğine Ulaşıyor
Gigabyte R283-P92-AAL1'i tanıtıyoruz, AmpereOne® işlemci ailesinin verimliliği ve ölçeklenebilirliğini kullanan 2U çift soketli bir raf sunucusu. Hyperscale, edge ve bulut dağıtımları için özel olarak tasarlanan bu Arm tabanlı platform, olağanüstü çekirdek yoğunluğu, enerji verimliliği ve dengeli yüksek hızlı depolama sağlar. 12 Gen5 NVMe sürücüsünü destekleyen 24 sürücü yuvası ile donatılmış R283-P92-AAL1, modern depolama verimliliğini ve akıcı bakımı düşünerek güçlü ve alan tasarruflu bilgi işlem düğümleri oluşturmalarına olanak tanır.
Neden Gigabyte R283-P92-AAL1'i Seçmelisiniz?
Bu sistem, ölçekli stateless bilgi işlem ortamlarını ve konteyner tabanlı iş yüklerini desteklemek için tasarlanmıştır. AmpereOne® işlemcileri, watt başına öngörülebilir performans ve microservices, CDN, bulut oyunları ve veri işlemi için ideal olan büyük çoklu iş parçacığı sunarak geleneksel x86 çözümlerine çekici bir alternatif sağlar. NVMe ve SAS-4 üzerinde Gen5 desteği ile birlikte esnek OCP ve riser entegrasyonu sayesinde, R283-P92-AAL1 performansı, yoğunluğu veya termal dengeyi feda etmeden gelecekteki büyümeye uyum sağlar. Gigabyte, güvenilirlik, öngörü ve entegrasyon esnekliğiyle Arm inovasyonunu veri merkezine taşımaya devam ediyor. Platformları, hem yükselen mimariler hem de uzun süredir devam eden kurumsal ihtiyaçlar için optimize edilmiştir ve olağanüstü termal mühendislik, raflanabilirlik ve bileşen uyumluluğu sunar. Küresel doğrulama ve sürekli üretici yazılım desteği ile desteklenen Gigabyte sunucu çözümleri, yarının merkezi olmayan dijital ortamına hazırdır.
Temel Uygulamalar:- Ağ
- Hibrit/Özel Bulut Sunucusu
Bulut altyapınızı ölçekli enerji verimliliği ile güçlendirmek mi istiyorsunuz? Happyware ile Gigabyte'ın en yeni Arm gücüne sahip çözümlerine uzman danışmanlık ve Avrupa odaklı destekle erişim sağlarsınız. Gelin, R283-P92-AAL1 ile bir sonraki nesil platformunuzu birlikte inşa edelim.
Gigabyte R283-P92-AAL1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| R283-P92-AAL1 | Çift AmpereOne İşlemci, 12x Hot-Swap Disk Yuvaları, 12x Hot-Swap Disk Yuvaları, 4x PCIe, 2x OCP, 2x 2700W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci ARM AmpereOne ARM Ampere Serisi İşlemciler 1st Nesil, Siryn |
| Çekirdek Sayısı | 192 adede kadar çekirdek |
| TDP | 400W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x LGA 5964 |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 32x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 8TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 12x 2.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 12x 2.5" NVMe Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 1x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 5 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2242/M.2 2260/M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 3x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuvası 1x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuva |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 2x PCIe 5.0 x16 OCP NIC 3.0 SFF yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 1 Gbps RJ45 üzerinden I350-AM2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici), 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x Mini DisplayPort 1.1 |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 4 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 2700W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Debian Fedora Oracle Linux Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 2U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | Enterprise-Class |
| Kullanım Alanı | Hybrid/Private Cloud Server, Networking |
| Genişlik | 438 mm |
| Yükseklik | 87.5 mm |
| Derinlik | 815 mm |
| Not | |
Gigabyte R283-P92-AAL1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | System-on-Chip (SoC) |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 1 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Dahili M.2: | x1 M-Key (M.2 22110, M.2 2242, M.2 2260, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 5) 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Half-Length |
| Eklenti kartı sayısı: | 4 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 2700W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 8TB |
| Performans Sınıfı: | Enterprise-Class |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 24 |
| Soğutucu Sayısı: | 4 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | Hibrit/Özel Bulut Sunucusu, Networking |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 2U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Debian, Fedora, Oracle Linux, Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu |
| Ürün Modeli: | R283-P92-AAL1 |
| İşlemci Kod Adı: | Siryn |
| İşlemci Soketi: | LGA 5964 |
| İşlemci Türü: | AmpereOne |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | ARM |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





