R283-S92-AAE2 | Gigabyte Dual Xeon Scalable 4th Gen Xeon Scalable 5th Gen 2U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte R283-S92-AAE2
Gigabyte R283-S92-AAE2 Barebone Sistem ile 2U'da Optimize Edilmiş Verim ve Depolama Esnekliği
Gigabyte R283-S92-AAE2, NVMe hızının ve karma sürücü esnekliğinin dengenin önemli olduğu, depolama yoğunluğu yüksek uygulamalar için özel olarak tasarlanmış 2U çift soketli bir sunucu olarak karşınızda. 5. ve 4. Nesil Intel® Xeon® Scalable işlemcileri destekleyecek şekilde tasarlanan bu platform, dosya ağırlıklı uygulamalar, kurumsal sanallaştırmalar ve değişen veri kümeleriyle ideal olan paralel iş yüklerini rahatlıkla yönetir. 24+4 sürücü yuvasına sahip olan sistem, 16 NVMe SSD için yerel destek de dahil olmak üzere, yüksek verimlilikte bir mimari sunar ve uyumluluktan ödün vermez. Kalan yuvalarda SAS ve SATA tamamen desteklenir, bu da katmanlı depolama için esnek bir yaklaşım sunar. Medya akış altyapısından özel bulut çözümlerine kadar R283-S92-AAE2, karmaşık veri akışlarını barındıracak performansı ve kapasiteyi sağlar.
Neden Gigabyte R283-S92-AAE2'yi Tercih Etmelisiniz?
Bu sistem, hızlı depolama erişimine ve uzun vadeli uyarlanabilirliğe ihtiyaç duyanlar için tasarlanmıştır. 16 yuvalı NVMe tahsisatı, en aktif verileriniz için düşük gecikmeli IOPS sağlarken, ek SAS/SATA seçenekleri genişleme veya arşiv kullanımı için olanak tanır. Platinum seviyesinde enerji verimliliği, geniş PCIe genişletme ve sağlam soğutma ile donatılmış olup, kompakt sunucu odalarında veya kurumsal veri merkezlerinde kesintisiz operasyonlar yürütenler için sağlam bir tercihtir. Gigabyte'ın sunucu serisi, IT profesyonelleri düşünülerek tasarlanmıştır; her sistemde sağlam güvenilirlik, akıllı termal performans ve esnek I/O seçenekleri sunar. Endüstri standartlarıyla tutarlı destek, gelişmiş bant dışı yönetim ve sunucu seviyesinde bileşen doğrulaması ile Gigabyte, altyapınızın ölçeklenebilir, güvenli ve bakımı kolay olmasını garanti eder.
Başlıca Uygulamalar:- Ağ Yönetimi
- Hibrit/Özel Bulut Sunucusu
Happyware'de sadece donanım göndermiyoruz, çözümler şekillendiriyoruz. İster hibrit bir depolama omurgası inşa ediyor olun, ister yüksek hızlı bir veri erişim katmanı için hazırlık yapıyor olun, Gigabyte R283-S92-AAE2'yi gerçek dünya gereksinimlerinize göre özelleştirmenize yardımcı olacağız. Her dağıtım, pratik deneyime dayalı bilgi, hızlı hizmet ve yapılandırma tavsiyesi ile desteklenir. Altyapı yolculuğunuz, Happyware yanınızda daha akıllıca başlar.
Gigabyte R283-S92-AAE2 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| R283-S92-AAE2 | Çift Xeon Scalable 4th Gen / Xeon Scalable 5th Gen İşlemci, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 12x Hot-Swap Disk Yuvaları, 8x Hot-Swap Disk Yuvaları, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 4x PCIe, 2x OCP, 2x 2000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci Intel Xeon Scalable 4th Gen/Xeon Scalable 5th Gen Intel Xeon/Xeon Scalable Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Emerald Rapids/Sapphire Rapids |
| Çekirdek Sayısı | 64 adede kadar çekirdek |
| TDP | 350W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x E (LGA 4677) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 32x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 8TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 4x 2.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 12x 2.5" NVMe Çıkarılabilir Disk Yuvası 8x 2.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 4x 2.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 4x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuvası |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 2x PCIe 5.0 x16 OCP NIC 3.0 SFF yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 1 Gbps RJ45 üzerinden I350-AM2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | C741 |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici), 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x Mini DisplayPort 1.1 |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 4 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 2000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Platinum Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Platinum |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 2U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | Enterprise-Class |
| Kullanım Alanı | Cloud Computing, Enterprise Applications, Enterprise Server, Hybrid/Private Cloud Server, Networking |
| Genişlik | 438 mm |
| Yükseklik | 87.5 mm |
| Derinlik | 815 mm |
| Ağırlık | 35.28 kg |
| Not | |
Gigabyte R283-S92-AAE2 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | C741 |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Platinum |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 1 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Half-Length |
| Eklenti kartı sayısı: | 4 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 2000W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 8TB |
| Performans Sınıfı: | Enterprise-Class |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 28 |
| Soğutucu Sayısı: | 4 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | Cloud Computing, Enterprise Applications, Enterprise Server, Hibrit/Özel Bulut Sunucusu, Networking |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 2U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | R283-S92-AAE2 |
| İşlemci Kod Adı: | Emerald Rapids, Sapphire Rapids |
| İşlemci Soketi: | E (LGA 4677) |
| İşlemci Türü: | Xeon Ölçeklenebilir 4. Nesil, Xeon Ölçeklenebilir 5. Nesil |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | Intel |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





