R283-S92-AAE4 | Gigabyte Dual Xeon Scalable 4th Gen Xeon Scalable 5th Gen 2U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte R283-S92-AAE4
Gigabyte R283-S92-AAE4 Barebone Sistemi ile Tek Platformda Esnek Hesaplama ve Kurumsal Hibrit/Özel Bulut
Gigabyte R283-S92-AAE4 Barebone Sistemi, işlem yeteneği ve depolama esnekliği gerektiren karmaşık kurumsal iş yüklerini yönetmek için tasarlanmıştır. Kompakt bir 2U kasada bulunan sistem, veri işleme, özel bulut ortamları ve arka uç hizmetleri gibi hesaplama ağırlıklı görevler için güçlü bir seçenek haline getiren 5. ve 4. Nesil Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemcileri destekler. Bu platform, hızlı depolamaya düşük gecikmeli erişim sağlamak için doğrudan NVMe destekleyen dördü ile birlikte, ön tarafta 24 adet hot-swap yuva ve arka tarafta 2 ek sürücü yuvası ile donatılmıştır. PCIe Gen4 desteği ile sistem, modern hızlandırıcıları, yüksek hızlı NIC'leri veya diğer genişletme kartlarını bağlamak için yeterli bant genişliği sunar. Platin sertifikalı yedekli güç kaynakları ve kurumsal sınıf yapı kalitesiyle veri merkezleri ve tutarlı çalışma süresi ve sorunsuz ölçeklenebilirliğe ihtiyaç duyan BT dağıtımları için güvenilir bir seçimdir.
Gigabyte R283-S92-AAE4'ü Neden Seçmelisiniz?
Altyapınız esneklik, güvenilirlik ve zaman içinde genişletme seçeneği gerektiriyorsa, bu sunucu teslim eder. Sanal makineler, hibrit bulut yığınları veya büyük dosya hizmetleri için NVMe hızını büyük kapasiteli depolama ile dengelemenizi sağlar. İyi havalandırılmış kasa ve aletsiz bakım özellikleri, yüksek kullanım ortamlarında daha kolay servis ve minimum kesinti süresi anlamına da gelir. Gigabyte'ın kurumsal sistemleri, güç verimliliğine, uzun ömürlü bileşenlere ve yapılandırma esnekliğine dikkat edilerek tasarlanmıştır. Donanım doğrulamasından termal ayara kadar platformları, telekom ve finanstan araştırma ve medyaya kadar sektörlerdeki BT ekiplerinin gerçek ihtiyaçlarını karşılamak için test edilmiştir. Gigabyte ile iş yüklerinizle ölçeklenecek şekilde tasarlanmış bir sisteme yatırım yapıyorsunuz.
Temel Uygulamalar:- Ağ
- Hibrit/Özel Bulut Sunucusu
Gigabyte R283-S92-AAE4'ten en iyi şekilde yararlanmanıza Happyware yardımcı olsun. İster mevcut sunucu filonuzu genişletin, ister iş yükünüze göre özel bir yapı kurun, sizinle yakın bir işbirliği içinde çalışacağız; ön yapılandıracak, ince ayar yapacak ve ilk günden çalışmaya hazır bir sistem göndereceğiz. Bugün bizimle iletişime geçin ve işletmenize hak ettiği avantajı sağlayacak altyapıyı birlikte oluşturalım.
Gigabyte R283-S92-AAE4 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| R283-S92-AAE4 | Çift Xeon Scalable 4th Gen / Xeon Scalable 5th Gen İşlemci, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 20x Hot-Swap Disk Yuvaları, 2x Hot-Swap Disk Yuvaları, 8x PCIe, 2x OCP, 2x 2000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci Intel Xeon Scalable 4th Gen/Xeon Scalable 5th Gen Intel Xeon/Xeon Scalable Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Emerald Rapids/Sapphire Rapids |
| Çekirdek Sayısı | 64 adede kadar çekirdek |
| TDP | 350W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x E (LGA 4677) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 32x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 8TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 4x 2.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 20x 2.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 2x 2.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 6x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuvası 2x PCIe 5.0 x16 Low-Profile yuvası |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 2x PCIe 5.0 x16 OCP NIC 3.0 SFF yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 1 Gbps RJ45 üzerinden I350-AM2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | C741 |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici), 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x Mini DisplayPort 1.1 |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 4 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 2000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Platinum Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Platinum |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 2U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | Enterprise-Class |
| Kullanım Alanı | Cloud Computing, Enterprise Applications, Enterprise Server, Hybrid/Private Cloud Server, Networking |
| Genişlik | 438 mm |
| Yükseklik | 87.5 mm |
| Derinlik | 815 mm |
| Ağırlık | 33.6 kg |
| Not | |
Gigabyte R283-S92-AAE4 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | C741 |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Platinum |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 1 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Half-Length, Low-Profile |
| Eklenti kartı sayısı: | 8 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 2000W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 8TB |
| Performans Sınıfı: | Enterprise-Class |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 26 |
| Soğutucu Sayısı: | 4 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | Cloud Computing, Enterprise Applications, Enterprise Server, Hibrit/Özel Bulut Sunucusu, Networking |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 2U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | R283-S92-AAE4 |
| İşlemci Kod Adı: | Emerald Rapids, Sapphire Rapids |
| İşlemci Soketi: | E (LGA 4677) |
| İşlemci Türü: | Xeon Ölçeklenebilir 4. Nesil, Xeon Ölçeklenebilir 5. Nesil |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | Intel |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





