R283-S97-AAD1 | Gigabyte Dual Xeon Scalable 4th Gen Xeon Scalable 5th Gen 2U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte R283-S97-AAD1
Gelecek Nesil Yükler ve Yüksek Bant Genişlikli Hesaplamalar için Gen5 I/O ve SAS-4 Genişletmesini Gigabyte R283-S97-AAD1 Barebone Sistemi ile Ortaya Çıkarın
Gigabyte R283-S97-AAD1'i tanıtıyoruz, bugünün en zorlu iş yükleri için yüksek hızlı işlem ile esnek depolama mimarisi arasında hassas bir denge gerektiren çok yönlü bir 2U rackmount server. Çift 5. veya 4. Nesil Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemciler ile güçlendirilmiş, PCIe Gen5 desteği ve entegre SAS-4 genişleticisi ile dinamik veri aktarımı ve kompakt bir alanda ölçeklendirme yeteneği sağlayan hibrit 12+2 yuvalı bir tasarıma sahiptir.
Gigabyte R283-S97-AAD1 Neden Seçilmeli?
Bu sistemi farklı kılan, veri merkezi ihtiyaçlarını hızla gelişen bir şekilde karşılayabilmesidir, performans veya güvenilirlikten ödün vermeden. SAS-4 genişletici, yüksek yoğunluklu depolama ortamlarına bağlantıyı açarken, Gen5 NVMe/SATA/SAS-4 esnekliğine sahip 12 ön yuva, kritik verisetlerine ultra hızlı erişim sağlar. İki ek arka yuva, tam boyutlu PCIe Gen5 yuvaları ve OCP 3.0 uyumluluğu ile R283-S97-AAD1, modern işletmelerin hesaplama ağırlıklı iş yüklerini hızlandırmasına izin verirken I/O uyumluğunu korur.
Gigabyte, mühendislik hassasiyetini veri merkezi pratikliğiyle harmanlayan platformlar sunarak ölçeklenebilir sunucu tasarımında bir lider olmaya devam ediyor. DDR5 bellek, PCIe Gen5 gibi yeni nesil teknolojilere ve verimli güç tasarımına odaklanan Gigabyte sistemleri, işletmeleri hızlı dönüşüm ve yüksek karmaşıklıklı IT dağıtımlarında desteklemek için tasarlanmaktadır.
- Ağ
- Hibrit/Özel Bulut Sunucu
İşinizle birlikte büyüyen altyapıyı deneyimleyin. Özel sunucu çözümlerinde uzman ortağınız Happyware aracılığıyla Gigabyte R283-S97-AAD1'i bugün güvence altına alın. İster veri merkezinizi ölçeklendiriyor, ister AI iş akışlarını entegre ediyor, ister yüksek yoğunluklu uygulamalar başlatıyor olun, ekibimiz danışmanlıktan konfigürasyona sorunsuz bir şekilde size rehberlik edecek. Happyware, yarının potansiyelini bugünün performansına dönüştürmenize yardımcı olsun.
Gigabyte R283-S97-AAD1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| R283-S97-AAD1 | Çift Xeon Scalable 4th Gen / Xeon Scalable 5th Gen İşlemci, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 8x Hot-Swap Disk Yuvaları, 2x Hot-Swap Disk Yuvaları, 4x PCIe, 2x OCP, 2x 1600W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci Intel Xeon Scalable 4th Gen/Xeon Scalable 5th Gen Intel Xeon/Xeon Scalable Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Emerald Rapids/Sapphire Rapids |
| Çekirdek Sayısı | 64 adede kadar çekirdek |
| TDP | 350W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x E (LGA 4677) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 32x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 8TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 4x 2.5", 3.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 8x 2.5", 3.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 2x 2.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 4x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuvası |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 2x PCIe 5.0 x16 OCP NIC 3.0 SFF yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 1 Gbps RJ45 üzerinden I350-AM2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | C741 |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici), 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x Mini DisplayPort 1.1 |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 4 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 1600W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Platinum Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Platinum |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 2U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | Enterprise-Class |
| Kullanım Alanı | Enterprise Applications, Enterprise Server, Hybrid/Private Cloud Server, Networking |
| Genişlik | 438 mm |
| Yükseklik | 87.5 mm |
| Derinlik | 815 mm |
| Ağırlık | 34.6 kg |
| Not | |
Gigabyte R283-S97-AAD1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | C741 |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Platinum |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 1 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Half-Length |
| Eklenti kartı sayısı: | 4 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 1600W |
| HDD form faktörü: | 2.5", 2.5", 3.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 8TB |
| Performans Sınıfı: | Enterprise-Class |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 14 |
| Soğutucu Sayısı: | 4 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | Enterprise Applications, Enterprise Server, Hibrit/Özel Bulut Sunucusu, Networking |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 2U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | R283-S97-AAD1 |
| İşlemci Kod Adı: | Emerald Rapids, Sapphire Rapids |
| İşlemci Soketi: | E (LGA 4677) |
| İşlemci Türü: | Xeon Ölçeklenebilir 4. Nesil, Xeon Ölçeklenebilir 5. Nesil |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | Intel |
| Şasi Girişi Algılama: | Yes |





