R283-S98-AAJ1 | Gigabyte Dual Xeon Scalable 4th Gen Xeon Scalable 5th Gen 2U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte R283-S98-AAJ1
Gigabyte R283-S98-AAJ1 Barebone Sistemi ile Ölçeklenebilir Yüksek Hızlı Veri Akışı İçin Tasarlandı
Gigabyte R283-S98-AAJ1'yi tanıtıyoruz; yüksek performanslı bilgi işlem ve depolama esnekliğini 2U çift yuvalı bir form faktöründe bir araya getiriyor. En yeni 5. ve 4. Nesil Intel® Xeon® Scalable işlemcileri destekleyen bu rackmount sunucu, üstün hız sağlamak amacıyla 24+2 yuvalı Gen5 NVMe/SATA/SAS-4 desteği ile tasarlanmıştır. Yoğun depolama ve üstün PCIe bant genişliği arasında denge kurmak isteyen işletmeler için R283-S98-AAJ1 ideal dengeyi sunar.
Neden Gigabyte R283-S98-AAJ1’yi Seçmelisiniz?
R283-S98-AAJ1'nin merkezinde, yeni nesil I/O performansına olan bağlılık bulunur. Yerleşik PCIe Gen5 hatları ile geniş bir hibrit depolama yapılandırmasını besleyen bu sistem, zorlu çok iş parçacıklı ve veri merkezi görevlerini zarafetle yönetir. Gerçek zamanlı işleme, AI eğitim hatları ve karmaşık simülasyon iş yükleri gibi gecikmeye duyarlı uygulamalar için ideal olan bu sistem, NVMe, SAS-4 ve SATA ortamlarında esnek depolama dağıtımına imkan tanıyarak gerçek bir veri työümü ile kurumsal düzeyde güvenilirlik sunar.
Gigabyte sunucuları, endüstriyel düzeydeki güvenilirlikleri, modüler yapıları ve akıllı tasarımları sayesinde global kuruluşlar tarafından güvenilmektedir. Her sistem, yüksek termal tolerans, alet gerektirmeyen erişim ve son teknoloji ürün yazılımı yönetimi ile mühendisliktir; bu da son kullanıcılara çeşitli IT ortamlarında iç huzuru ve operasyonel verimlilik sağlar.
- Ağ
- Hibrit/Özel Bulut Sunucusu
Ağır hizmet dijital iş yükleri için üstün performans sunan bir sunucu platformu arıyorsanız, Gigabyte R283-S98-AAJ1 olağanüstü yetenekler ve ileriye dönük bir tasarım sunar. İhtiyaçlarınız etrafında ideal yapılandırmayı oluşturmaya yardımcı olmak için özel çözümler, hacim fırsatları veya teknik danışmanlık keşfetmek üzere Happyware ile hemen iletişime geçin.
Gigabyte R283-S98-AAJ1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| R283-S98-AAJ1 | Çift Xeon Scalable 4th Gen / Xeon Scalable 5th Gen İşlemci, 12x Hot-Swap Disk Yuvaları, 12x Hot-Swap Disk Yuvaları, 2x Hot-Swap Disk Yuvaları, 3x PCIe, 2x OCP, 2x 2000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci Intel Xeon Scalable 4th Gen/Xeon Scalable 5th Gen Intel Xeon/Xeon Scalable Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Emerald Rapids/Sapphire Rapids |
| Çekirdek Sayısı | 64 adede kadar çekirdek |
| TDP | 350W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x E (LGA 4677) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 32x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 8TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 12x 2.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 12x 2.5" NVMe Çıkarılabilir Disk Yuvası 2x 2.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 2x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuvası 1x PCIe 5.0 x16 Low-Profile yuva |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 2x PCIe 5.0 x16 OCP NIC 3.0 SFF yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 1 Gbps RJ45 üzerinden I350-AM2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | C741 |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici), 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x Mini DisplayPort 1.1 |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 4 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 2000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 2U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | Enterprise-Class |
| Kullanım Alanı | Enterprise Applications, Enterprise Server, Hybrid/Private Cloud Server, Networking |
| Genişlik | 438 mm |
| Yükseklik | 87.5 mm |
| Derinlik | 815 mm |
| Ağırlık | 35.8 kg |
| Not | |
Gigabyte R283-S98-AAJ1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | C741 |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 1 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Half-Length, Low-Profile |
| Eklenti kartı sayısı: | 3 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 2000W |
| HDD form faktörü: | 2.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 8TB |
| Performans Sınıfı: | Enterprise-Class |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 26 |
| Soğutucu Sayısı: | 4 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | Enterprise Applications, Enterprise Server, Hibrit/Özel Bulut Sunucusu, Networking |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 2U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | R283-S98-AAJ1 |
| İşlemci Kod Adı: | Emerald Rapids, Sapphire Rapids |
| İşlemci Soketi: | E (LGA 4677) |
| İşlemci Türü: | Xeon Ölçeklenebilir 4. Nesil, Xeon Ölçeklenebilir 5. Nesil |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | Intel |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





