R284-S90-AAJ1 | Gigabyte Dual Xeon 6 SoC Xeon 6500 w/ P-cores Xeon 6700 w/ E-cores Xeon 6700 w/ P-cores 2U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte R284-S90-AAJ1
Gen5 Depolama Performansına Sahip Yeni Nesil 2U Bilgisayar - Gigabyte R284-S90-AAJ1 Barebone Sistem
Intel® Xeon® 6 işlemcilerin tüm potansiyelini açığa çıkarmak için tasarlanan Gigabyte R284-S90-AAJ1, 2U çift soketli bir raf sunucusudur. PCIe Gen5 desteği ve NVMe, SATA ve SAS-4 sürücülerini barındırabilen hibrit 12+2 yuvalı depolama yapılandırmasıyla, bu platform istisnai bir veri işleme hızı, hesaplama ölçeklenebilirliği ve depolama esnekliği sunar; hepsi bir arada, yeni nesil kurumsal ve bulut kurulumları için optimize edilmiştir.
Gigabyte R284-S90-AAJ1'i Neden Seçmelisiniz?
Yüksek talep gören ortamlar için özel olarak tasarlanmış olan bu sunucu, en son I/O bant genişliği desteğiyle yüksek performansı verimli termal mühendislik ile dengeler. 2U tasarımı, yoğun bellek yapılandırmalarını ve üçe kadar PCIe Gen5 yuvayı mümkün kılarak hızlandırıcılar, ağ kartları veya depolama kontrolörlerinin sorunsuz entegrasyonunu sağlar. 12 ön cephe yuvası artı 2 arka erişilebilir NVMe sürücüsü; hızlı veri erişimi ve yedeklilik gerektiren görev kritik uygulamalar için kademeli depolama sunar. AI modeli eğitimi, büyük ölçekli sanallaştırma veya hibrit depolama arka uçları gibi hesaplama yoğun iş akışları için idealdir. Gigabyte, yenilikçiliği kanıtlanmış platform kararlılığıyla bir araya getirir ve hem ileri uyumlu hem de iş yükü dayanıklı sunucu sistemleri sunar. En son silikon nesilleri için titiz doğrulama ve termal verimliliğe vurgu yaparak, çözümleri modern veri merkezlerinin operasyonel taleplerini karşılarken Toplam Sahip Olma Maliyetini de düşürür. Gigabyte’ın mühendislik yaklaşımı, çeşitli iş yüklerinde ve gelişen BT altyapılarında sorunsuz uygulama sağlar.
Ana Uygulamalar:- Ağ
- Hibrit/Özel Bulut Sunucusu
Gigabyte R284-S90-AAJ1, Happyware aracılığıyla artık satışta olup, en son Intel® Xeon® 6 mimarisi ile verimli ölçekleme arayan kurumsal sistemler için ideal temeldir. Happyware, performans, esneklik ve geleceğe hazırlık için optimize edilmiş bir altyapı oluşturmanızda size yardımcı olabilir.
Gigabyte R284-S90-AAJ1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| R284-S90-AAJ1 | Çift Xeon 6 SoC / Xeon 6500 w/ P-cores / Xeon 6700 w/ E-cores / Xeon 6700 w/ P-cores İşlemci, 12x Hot-Swap Disk Yuvaları, 2x Hot-Swap Disk Yuvaları, 4x PCIe, 2x OCP, 2x 2000W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci Intel Xeon 6 SoC/Xeon 6500 w/ P-cores/Xeon 6700 w/ E-cores/Xeon 6700 w/ P-cores Intel Xeon 6 Serisi İşlemciler 6th Nesil, Granite Rapids/Sierra Forest |
| Çekirdek Sayısı | 288 adede kadar çekirdek |
| TDP | 350W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x E2 (LGA 4710) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 32x DIMM yuvası ECC DDR5 MRDIMM/RDIMM, 8TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 12x 2.5", 3.5" NVMe/SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 2x 2.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 2x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 5 , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key 1x M.2 yuva , Arayüz: NVME,PCIe Gen 5 , Form Faktörü: M.2 2280 , M-Key |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 2x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuvası 2x PCIe 5.0 x16 Full-Height Half-Length yuvası |
| OCP | |
| OCP Bağlantıları | 2x PCIe 5.0 x16 OCP NIC 3.0 SFF yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 1 Gbps RJ45 üzerinden I350-AM2 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | System-on-Chip (SoC) |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici), 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x Mini DisplayPort 1.1 |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 4 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 2000W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC), GIGABYTE Management Console web interface |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 2U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | Enterprise-Class |
| Kullanım Alanı | Enterprise Applications, Enterprise Server, High End Enterprise Server, Hybrid/Private Cloud Server, Networking |
| Genişlik | 438 mm |
| Yükseklik | 87.5 mm |
| Derinlik | 815 mm |
| Not | |
Gigabyte R284-S90-AAJ1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | System-on-Chip (SoC) |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 1 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Dahili M.2: | x1 M-Key M.2 2280 (NVME, PCIe Gen 5) 0, x2 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 5) 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Half-Length |
| Eklenti kartı sayısı: | 4 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 2000W |
| HDD form faktörü: | 2.5", 2.5", 3.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 8TB |
| Performans Sınıfı: | Enterprise-Class |
| RAM DIMM Türü: | MRDIMM, RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 14 |
| Soğutucu Sayısı: | 4 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | Enterprise Applications, Enterprise Server, Hibrit/Özel Bulut Sunucusu, High End Enterprise Server, Networking |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 2U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | R284-S90-AAJ1 |
| İşlemci Kod Adı: | Granite Rapids, Sierra Forest |
| İşlemci Soketi: | E2 (LGA 4710) |
| İşlemci Türü: | Xeon 6 SoC, Xeon 6500 w/ P-cores, Xeon 6700 w/ E-cores, Xeon 6700 w/ P-cores |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | Intel |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





