S453-S70-AAV1 | Gigabyte Dual Xeon Scalable 4th Gen Xeon Scalable 5th Gen 4U Rack Server
| Miktar | Birim fiyatı |
|---|---|
| Kime 1 | €4.279,49 |
| Kime 2 | €4.194,00 €4.279,49 (%2kaydedildi) |
| Kime 5 | €4.109,00 €4.279,49 (%3.98kaydedildi) |
| itibaren 10 | €4.023,00 €4.279,49 (%5.99kaydedildi) |
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte S453-S70-AAV1
Ölçeklenebilir Talepler için Yüksek Performanslı Çift Soketli Depolama Sunucusu: Gigabyte S453-S70-AAV1 Barebone Sistemi
Modern kurumsal iş yükleri için yüksek kullanılabilirlik ve geniş sürücü kapasitesi gerektiren Gigabyte S453-S70-AAV1, 4U çift işlemcili depolama sunucusunu tanıtıyoruz. 5. ve 4. Nesil Intel® Xeon® Scalable işlemcilerle güçlendirilmiş bu sistem, ön erişilebilir 36 adet 3.5" yuva ve iki adet arka 2.5" yuva destekleyerek, geniş, güvenilir depolama ihtiyacı olan ortamlara çift soketli işleme esnekliği getiriyor.
Gigabyte S453-S70-AAV1 Neden Tercih Edilmeli?
Hem işlem gücü hem de depolama entegrasyonu düşünülerek tasarlanmış olan S453-S70-AAV1, sağlam işlem ve sürekli veri akışı talep eden uygulamalar için idealdir. PCIe Gen5 genişletme, üç modlu depolama arayüzleri ve opsiyonel RAID hızlandırmayı destekleyen bu platform, veri ambarları, video arşivleri veya büyük ölçekli içerik depoları gibi kullanım senaryolarında çok iyi performans gösterir. Aletsiz tasarım özellikleri ve yedekli güç yapısı, yüksek talep gören dağıtımlarda hizmet verilebilirlik ve operasyonel süreklilik sağlar.
Gigabyte'ın depolama sunucu serisi, IT liderleri tarafından yoğun form faktörlerinde denge, hassaslık ve yenilik sunmakta güvenilirdir. Platformları, işletme iş yüklerine uyum sağlamak üzere tasarlanmış olup, rakipsiz bileşen kalitesi, termal mühendislik ve uzun vadeli destek sunar. İster bir depolama çiftliği genişletiliyor ister sağlam bir veri omurgası oluşturuluyor olsun, Gigabyte'ın çözümleri, performansa dayalı altyapıda sınırları zorlamaya devam ediyor.
- Depolama
Happyware'de, uzman danışmanlık, özel yapılandırma ve sorunsuz entegrasyon sunarak Gigabyte S453-S70-AAV1'nin işletme hedeflerinizin gerçek bir destekleyicisi olmasını sağlamanın ötesine geçiyoruz. Bizimle ortak olun ve depolama stratejinizi güvenle yükseltin.
Gigabyte S453-S70-AAV1 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| S453-S70-AAV1 | Çift Xeon Scalable 4th Gen / Xeon Scalable 5th Gen İşlemci, 24x Hot-Swap Disk Yuvaları, 12x Hot-Swap Disk Yuvaları, 2x Hot-Swap Disk Yuvaları, 6x PCIe, 2x 1600W Yedekli PSU | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci Intel Xeon Scalable 4th Gen/Xeon Scalable 5th Gen Intel Xeon Scalable Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Emerald Rapids/Sapphire Rapids |
| Çekirdek Sayısı | 64 adede kadar çekirdek |
| TDP | 270W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x E (LGA 4677) |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 16x DIMM yuvası ECC DDR5 RDIMM, 4TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 24x 2.5", 3.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 12x 2.5", 3.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası 2x 2.5" SATA/SAS Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 2x M.2 yuva , Arayüz: PCIe Gen 4,NVME , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 6x PCIe 5.0 x16 Low-Profile yuvası |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 10 Gbps RJ45 üzerinden X710-AT2 2x 1 Gbps RJ45 üzerinden I210-AT |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| Yonga Seti Modeli | C741 |
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici), 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x VGA |
| Ön Panel | LED Indicators, USB Type-A |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Evet |
| Soğutucu Adedi | 4 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Güç Kaynağı | |
|---|---|
| 2x 1600W Redundant Yedekli PSU Güç Kaynakları 80 Plus Titanium Seviyesi | |
| Güç Kaynağı Soğutucusu | No |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Citrix Hypervisor (formerly XenServer) Red Hat Enterprise Linux SUSE Linux Enterprise Server Ubuntu VMware ESXi Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | GIGABYTE Management Console web interface, ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC) |
| Uyumluluk Sertifikaları | 80 Plus Titanium |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 4U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Donanım Tabanlı Güvenlik Özellikleri | TPM header with SPI interface |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | Enterprise-Class |
| Kullanım Alanı | All Flash Storage, Database Processing and Storage |
| Genişlik | 482.6 mm |
| Yükseklik | 177 mm |
| Derinlik | 625 mm |
| Ağırlık | 47.76 kg |
| Not | |
Gigabyte S453-S70-AAV1 Nitelikleri
| Anakart Yonga Seti: | C741 |
|---|---|
| Belgelendirme: | 80 Plus Titanium |
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Bellek ECC Desteği: | ECC |
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 1 Gbps, 10 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 4 |
| Dahili M.2: | x2 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) (NVME, PCIe Gen 4) 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Low-Profile |
| Eklenti kartı sayısı: | 6 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| Güç Kaynağı Sayısı: | 2 |
| Güç Kaynağı Soğutucu: | No |
| Güç kaynağı Watt Değeri: | 1600W |
| HDD form faktörü: | 2.5", 2.5", 3.5" |
| HotSwap/Sabit Güç Kaynağı: | Hot-Swap |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 4TB |
| Performans Sınıfı: | Enterprise-Class |
| RAID Desteği: | Yes |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 38 |
| Soğutucu Sayısı: | 4 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | All Flash Storage, Database Processing and Storage |
| Uygunluk: | Server |
| Yedekli güç kaynağı: | Yes |
| Yükseklik birimleri: | 4U |
| Ön Giriş/Çıkış: | LED Indicators, USB Type-A |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Citrix Hypervisor (formerly XenServer), Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server, Ubuntu, VMware ESXi, Windows Server |
| Ürün Modeli: | S453-S70-AAV1 |
| İşlemci Kod Adı: | Emerald Rapids, Sapphire Rapids |
| İşlemci Soketi: | E (LGA 4677) |
| İşlemci Türü: | Xeon Ölçeklenebilir 4. Nesil, Xeon Ölçeklenebilir 5. Nesil |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | Intel |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





