TO15-Z40-IA01 | Gigabyte Dual EPYC 9004 EPYC 9005 10U Rack Server
Fiyat sor ↓
Fiyatlar hariç. KDV artı nakliye masrafları
Gigabyte TO15-Z40-IA01
Gigabyte TO15-Z40-IA01 Barebone Sistemi ile Yüksek Performanslı, Dalışa Hazır GPU Hesaplama
Gigabyte TO15-Z40-IA01 Barebone Sistemi’ni tanıtıyoruz. Sistem, yenilikçi dalış soğutma ve güçlü çift soket performansını ultra yoğun bir 1OU form faktöründe bir araya getiriyor. Maksimum GPU hızlandırma için tasarlanmış olup, AMD EPYC™ 9005/9004 işlemcilerin yanı sıra dört PCIe Gen5 GPU kartını da barındırarak, AI model eğitimi, yüksek frekanslı ticaret ve yeni nesil veri analitiği gibi hesaplama yoğun iş yüklerini gerçekleştirmeye olanak tanır. Esnek NVMe depolama ve yüksek bant genişlikli PCIe yollarıyla bu sistem, veri merkezlerinde hızlı veri akışı sağlarken, raf yoğunluğunu optimize eder. Performans, verimlilik ve kompakt tasarımı birleştirerek, ölçeklenebilir GPU kaynaklarını soğutma verimliliğinden ödün vermeden dağıtmak isteyen işletmeler için ideal bir çözümdür.
Neden Gigabyte TO15-Z40-IA01’ı Seçmelisiniz?
Bu platform, geleneksel hava soğutmalı sunucuların zorlandığı yerlerde üstün performans gösterir. Dalışa hazır mimarisi, operatörlerin üstün termal verimlilik elde etmesine olanak sağlar ve en zorlu iş yükleri altında sürekli GPU performansı sağlar. Sistem 1OU profili ile raf kullanımını en üst düzeye çıkarırken, çift AMD EPYC işlemcileri benzersiz ölçeklenebilirlik ve çok iş parçacıklı hesaplama gücü sunar. Dört PCIe Gen5 GPU’yu yeni nesil depolama seçenekleriyle birleştirerek, TO15-Z40-IA01, seçkin kurumsal performans gerektiren organizasyonlar için yoğunluk, verimlilik ve ham güç dengesini bozmadan sunar. Gigabyte, yüksek performanslı sunucu inovasyonunda kendini lider olarak kanıtlamıştır. Kurumsal sınıf güvenilirlik ve en son teknolojilerin hızlı benimsenmesine odaklanan çözümler sunmaya devam etmektedir. Gigabyte’ı seçmek, verimlilik, ölçeklenebilirlik ve geleceğe hazır bilişim için tasarlanmış sistemlere yatırım yapmak demektir.
Ana Uygulamalar:- GPU yoğun AI eğitim kümeleri
- Finansal modelleme
- Bilimsel simülasyon
- Bulut yerel uygulama barındırma
- Büyük ölçekli sanallaştırma ortamları
Happyware’i güvenilir teknoloji ortağınız olarak seçerek Gigabyte TO15-Z40-IA01 Barebone Sistemi’nin tam potansiyelini açığa çıkarın. Özel sistem yapılandırmasından dağıtım desteğine kadar, Happyware, yatırımınızın maksimum değer ve performans sağlamasını garanti eder. Bugün bizimle iletişime geçin ve yarının kurumsal zorlukları için tasarlanmış bir altyapı oluşturma yolunda bir sonraki adımı atın.
Gigabyte TO15-Z40-IA01 Teknik Özellikleri
| SKU Genel Bakış | ||
|---|---|---|
| TO15-Z40-IA01 | Çift EPYC 9004 / EPYC 9005 İşlemci, 4x Hot-Swap Disk Yuvaları, 6x PCIe, | |
| İşlemci | |
|---|---|
| CPU | Çift İşlemci AMD EPYC 9004/EPYC 9005 AMD EPYC Serisi İşlemciler 4th/5th Nesil, Genoa/Turin |
| Çekirdek Sayısı | 192 adede kadar çekirdek |
| İş Parçacığı | 384 adede kadar iş parçacığı |
| TDP | 400W'a kadar cTDP desteği |
| Not | |
| Soket | |
|---|---|
| Soket Tipi ve Adedi | 2x SP5 |
| Not | |
| Sistem Belleği | |
|---|---|
| Bellek | 24x DIMM yuvası DDR5 RDIMM, 9TB'a kadar RAM |
| Not | |
| Depolama ve Denetleyici Yapılandırması | |
|---|---|
| Sürücü Yuvaları | 4x E1.S NVMe Çıkarılabilir Disk Yuvası |
| M.2 Yuvaları | 2x M.2 yuva , Arayüz: SATA , Form Faktörü: M.2 22110/M.2 2280 , M-Key |
| RAID | RAID Desteği |
| Not | |
| Genişletme Yuvaları | |
|---|---|
| PCI-Express (PCIe) Yapılandırması | 4x PCIe 5.0 x16 Full-Height Full-Length (Standard) yuvası 2x PCIe 5.0 x16 Low-Profile yuvası |
| Not | |
| GPU | |
|---|---|
| Entegre GPU | Evet, ASpeed |
| Not | |
| Ağ | |
|---|---|
| LAN | 2x 10 Gbps RJ45 üzerinden BCM57416 |
| IPMI / BMC Desteği | Evet |
| Not | |
| Anakart Üzerindeki Bileşenler | |
|---|---|
| G/Ç Bağlantı Noktaları | |
| USB | 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A (harici) |
| Video | 1x VGA |
| Not | |
| Sistem Soğutması | |
|---|---|
| Dahil / Desteklenen Fanlar | Hayır |
| Soğutucu Adedi | 0 |
| Hava Körüğü | Hayır |
| Hava Kılavuzu Adedi | 0 |
| Sıvı Soğutmalı | Hayır |
| Not | |
| Yönetim / İşletim Sistemi / Sertifikalar | |
|---|---|
| İşletim Sistemi Uyumluluğu / Desteklenen | Windows Server |
| Yönetim Yazılımı | GIGABYTE Management Console web interface, ASPEED AST2600 Baseboard Management Controller (BMC) |
| Not | |
| Diğer Özellikler | |
|---|---|
| Form Faktörü | 10U Rack |
| Düğüm Sayısı | 1 Düğüm |
| Önceden Yüklenmiş Bileşenler | None |
| Uygunluk | Server |
| Performans Sınıfı | Datacenter-Class |
| Kullanım Alanı | AI / Deep Learning, Engineering/Scientific Research, GPU Server, ML training, Scientific Research, Financial, AI Inference, Cloud Computing, Virtualization |
| Genişlik | 537 mm |
| Yükseklik | 45 mm |
| Derinlik | 805.7 mm |
| Not | |
Gigabyte TO15-Z40-IA01 Nitelikleri
| Belirli Bağlantı Noktaları: | USB 3.2 Gen 1 Type-A |
|---|---|
| Bellek kayıtlı/kayıtsız: | Registered |
| Dahili Ağ Hızı: | 10 Gbps |
| Dahili Grafik: | Yes |
| Dahili LAN: | 2 |
| Dahili M.2: | x2 M-Key (M.2 22110, M.2 2280) SATA 0 |
| Düğüm başına GPU sayısı: | 0 |
| Düğüm sayısı: | 1 |
| Eklenti kartı form faktörü: | Full-Height Full-Length (Standard), Low-Profile |
| Eklenti kartı sayısı: | 6 |
| Entegre GPU Üreticisi: | ASpeed |
| HDD form faktörü: | E1.S |
| IPMI / BMC Yönetimi: | Yes |
| Maksimum Bellek: | 9TB |
| Performans Sınıfı: | Datacenter-Class |
| RAID Desteği: | No |
| RAM DIMM Türü: | RDIMM |
| Sabit disk yuva sayısı: | 4 |
| Soğutucu Sayısı: | 0 |
| Tasarım: | Rack |
| Uygulamalar: | AI / Deep Learning, AI Inference, Cloud Computing, Engineering/Scientific Research, Financial, GPU Server, ML training, Scientific Research, Virtualization |
| Uygunluk: | Server |
| Yükseklik birimleri: | 10U |
| Önceden Kurulmuş Bileşenler: | None |
| Önceden Yüklenmiş Yazılım: | Windows Server |
| Ürün Modeli: | TO15-Z40-IA01 |
| Ürün Versiyonu: | Rev-3.x |
| İşlemci Kod Adı: | Genoa, Turin |
| İşlemci Soketi: | SP5 |
| İşlemci Türü: | EPYC 9004, EPYC 9005 |
| İşlemci soket sayısı: | No |
| İşlemci Üreticisi: | AMD |
| Şasi Girişi Algılama: | No |





